• Aktualności

      • Integracja 7a

      • 26 września nowo powstała w naszej szkole  klasa 7a wraz z wychowawcą Mirosławem Gawęckim zorganizowała wspólnego klasowego grilla. Był to wspaniały sposób aby się bliżej poznać i wzajemnie zintegrować.

        

       zdj. Mirosław Gawęcki.

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      • Dzisiaj w szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W szkolnym konkursie  na plakat I miejsce zajęły klasy: 1c, 5a, 5b. II miejsce zajęła klasa 3b, a wyróżnienia otrzymały klasy: 2a, 3a, 3c oraz 7a.

        

       Gratulujemy.

        

       Organizatorki dziękują ekipie technicznej z klasy 8a, która na przerwach umilała nam czas odtwarzając muzykę w językach krajów europejskich.

        

       Autorka tekstu i zdjęć mgr Marta Guja i mgr Karolina Świerk.

      • WPŁATY NA OBIADY SZKOLNE W PAŹDZIERNIKU

      • Przypominamy, że wpłay za obiady na miesiąc październik należy dokonać ostatecznie do dnia 30 września na indywidualne konta uczniów. Brak wpłaty spowoduje wstrzymanie obiadów.

       Kierownik świetlicy mgr Anna Jagiełło

      • "W piernikowym mieście"

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prelekcję "W piernikowym mieście" organizowaną przez Bytomskie Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Spotkanie miłośników turystyki odbędzie się 3 października 2019r. (czwartek) w sali 3A o godz.: 16:45

       Zaproszenie wysłała mgr Justyna Przepadło.

      • Szachy dla najmłodszych

      • Dnia 24 września we wszystkich młodszych klasach 1-3 odbył się pokaz szachów. Przybył do nas wielokrotny mistrz w szachach, który zachęcał dzieci to tej fascynującej gry.

       Autor tekstu i zdjęć mgr Katarzyna Kluf.

      • Co w "polskim" piszczy?.

      • Nic nie piszczy, a za to wszystko gra!

       Niedawno odbyła się szkolna akcja nawiązująca do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Zebraliśmy się na naszej scenie i wspólnie przeczytaliśmy nowelę. Panie polonistki wybrały „Janka Muzykanta” – nowelę napisaną przez Henryka Sienkiewicza. Czytali uczniowie klas piątych i szóstej. Czytali także dorośli – pan wicedyrektor Joachim Bednorz, panie Anna Mrozek i Anna Meiser, także ksiądz Adam dał się namówić na głośną lekturę. Wszyscy występujący na scenie zasłużyli na wielkie brawa, słodki poczęstunek i szóstki w dzienniku. Mamy naprawdę utalentowanych uczniów!

       Szkolne czytanie odbyło się 11 września 2019 roku, a zainicjował je zespół nauczycieli humanistów.

       W dniu 22 sierpnia 2019 r, kiedy słońce jeszcze przypiekało wakacyjnie, pani Anna Meiser reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskiej Konferencji Polonistów z Pasją „Chcę Wam opowiedzieć o…”. Konferencja odbyła się w Warszawie w Wawreskim Ośrodku Kultury. Pani Meiser była jedną z prelegentek i opowiadała nauczycielom z całej Polski o tym, jak przygotować spektakl od „A” do „Z”, a za przykład podała nasze szkolne przedstawienie pt. „Zagłoba Swatem”.

       Warto dodać, że panie Tina Sztuka i Anna Meiser wraz z uczniami naszej szkoły będą uczestniczyć w dwóch ciekawych projektach, realizowanych w Bytomiu. Klasy III b i V a będą brać udział w rozwijającym zainteresowania, kreatywność i umiejętności społeczne projekcie „TEATRszkoła”, prowadzonym w Bytomskim Centrum Kultury przez pedagoga teatru panią Aleksandrę Drzazgę, pod patronatem Instytutu Pedagogiki Teatru z Katowic. Obie panie będą także brały udział w szkoleniach w ramach Miejskiego Programu Edukacji Kulturalnej „POKŁADY KULTURY”, którego koordynatorem jest pani Katarzyna Michalska. Pierwsze sobotnie szkolenie już 28 września.

                                                                                                                                                    Anna Meiser

      • Robotyka dla klas młodszych

      • Dzisiaj nasi uczniowie z klas I – III mieli okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki.

       Za pomocą komputerowego projektu i klocków LEGO każdej grupie udało się  zbudować i uruchomić swojego robota.

       Autor tekstu i zdjęć: mgr Elżbieta Leśniak

      • 2019/2020

      • "Rok szkolny 2019/2020 uważam za otwarty"

       W uroczystości uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, a nawet dziadkowie, a także nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas akademii- w krótkim występie artystycznym- jej gospodarze zaprezentowali zebranym  wartości i postawy ważne dla szkolnej społeczności Kennedy'ego, jakimi są: prawda, dobro, kreatywność, samodzielność, solidarność, odpowiedzialność, zaangażowanie, pasja, radość, odkrywanie. Utwory muzyczne oraz krótkie filmy archiwalne pozwoliły na refleksję przypominającą o obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz napaści zbrojnej na Polskę hitlerowskich Niemiec oraz ZSRR.

       Wydarzeniu towarzyszyło pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Kennedy'ego.

       Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klasy Va i Vb.

       Nad przygotowaniami czuwały: mgr Mart Guja oraz mgr Justyna Przepadło.

       Autorką zdjęć jest mgr Justyna Przepadło.

      • Zakończenie roku szkolnego SP 26

      • O godzinie 10:30 rok szkolny zakończyli uczniowie SP 26. Występ przygotowały pierwszki. Było jak zwykle mnóstwo emocji, kolorowo i bardzo wesoło.

       Podziękowania otrzymali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice.

      • Pożegnaliśmy ostatnich gimnazjalistów...

      • Dzisiaj o godzinie 9:00 Kennedy pożegnał ostatnich gimnazjalistów. Była akademia, czerwone paski, gwiazdy sportu, gwiazda matematyki. Były nagrody, kwiaty, piosenki...

       Czas na nowy etap w ich życiu. Życzymy powodzenia w rekrutacji do nowych szkół no i przede wszystkim udanych wakacji!

      • Nocne czuwanie w Kennedy'm

      • W nocy z 7 na 8 czerwca 2019 odbyło się w naszej szkole I Nocne Czuwanie Młodych pod hasłem " Nie czas teraz wstydzić się ewangelii ale czas głosić ją na dachach". Organizatorem czuwania była parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach w porozumieniu ze ZSO nr 5. To całonocne spotkanie łączyło w sobie propozycje modlitewne (modlitwa, śpiew, czuwanie, Eucharystia) oraz elementy integracyjne, kulturalne i sportowo – zabawowe.

       W czasie czuwania odbył się także koncert ks. Jakuba Bartczaka, a po części refleksyjnej, która odbyła się w kościele uczestnicy mogli zagrać w bilard, pig-ponga, siatkówkę, gry planszowe, a także wziąć udział w tańcach integracyjnych oraz karaoke. Spotkanie zakończyło się o godzinie 6.00 wspólnym tańcem belgijskim. Celem czuwania było integrowanie młodzieży wokół chrześcijańskich wartości oraz wyrażenie radości z bycia człowiekiem wierzącym. W czuwaniu uczestniczyła młodzież z terenu Bytomia, a także: Pyskowic, Toszka oraz Zabrza.

      • JUMP WORLD

      • Podczas wytężonej pracy, nauki i przygotowań do końca roku szkolnego, przyszedł czas na zastrzyk dobrej zabawy. Dzięki pomysłowości naszej Pani udało nam się połączyć świętowanie Dnia Dziecka i Dnia Sportu w jedną, wyskokową zabawę. Tym razem zawitaliśmy do małpiego raju, czy Jump World-u. Były śmiechy, chichy, skoki,a nawet salta. Każdy zaliczył wielki skok w pianki, a nasi najsilniejsi zawodnicy spróbowali swoich sił na równoważni.

       Bardzo nas zmęczyła ta skoko-zabawa, dlatego na koniec posililiśmy się pyszną, cieplutką pizzą. Na pewno jeszcze tam wrócimy!

      • Najważniejsza jest profilaktyka czyli kolejna odsłona współpracy Kennedy'ego z Centrum Onkologii w Gliwicach

      • 12 czerwca 2019r. w ramach współpracy z Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie Oddział w Gliwicach gościliśmy Panią dr n. med. Alicję Dylę, która przeprowadziła zajęcia z profilaktyki nowotworowej. W prelekcji wzięli udział z osobna: dziewczęta i chłopcy z klas VII a SP, klas III gimnazjum oraz klasy II A LO.

       Pani doktor zachęcała od samokontroli oraz szkoliła uczniów w tym zakresie. Ponadto zwróciła uwagę na czynniki sprzyjające zachorowalności na nowotwory różnego typu, jak: palenie papierosów i e-papierosów, spożywanie alkoholu, otyłość, brak aktywności fizycznej i in. 

       Serdecznie dziękujemy Pani doktor za cenne informacje prozdrowotne, a panu Tomaszowi Narodowskiemu za organizację spotkania 

      • Miechowice Cup zostaje w Kennedy'm!

      • Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 26 zwyciężyła w pierwszym turnieju Miechowice Cup. W finale nasi zawodnicy pokonali 1:0 reprezntację SP54. Wynik ustalił Krzysiu Łaba, po skutecznej egzekucji bezpośredniego rzutu wolnego sprzed pola karnego przeciwników. 

       W znaczniu dosłownym finał ustawił wysoko poprzeczkę naszym reprezentom. Na przeciw stanęła bowiem drużyna rosłych uczniów SP54, wyraźnie górująca wzrostem i walorami fizycznymi nad naszymi piłkarzami. Nie jestem ekspertem piłkarskim. Jednak w czasie finału nawet laik dostrzegał subtelną więź między trenerem i zawodnikami, którzy podczas zmagań na boisku reagowali na taktyczne uwagi i motywacje trenerów Tomasza Waca i Mateusza Markiewicza, kierowane indywidualnie do młodych piłkarzy. Toteż wydawało się, że naszych zawodników na boisku jest dwa razy więcej niż przeciwników. I ta ich szczególna ruchliwość, nieustępliwość, walka o każdy metr boiska, o każdą piłkę oraz dyscyplina taktyczna zadecydowały o sukcesie naszej drużyny. Oraz walor własnego boiska.

       Przeprowadzenie turnieju u schyłku roku szkolnego to także test uczniów praujących z trenerem Tomaszem Wacem przez cały rok. Trzon reprezentacji stanowią bowiem uczniowie klasy 5a, oddziału sportowego o specjalizacji piłka nożna.

       Bojowe nastroje w drużynach, pasjonujące mecze, olbrzymie emocje, żywa reakcja publiczności na wydarzenia na boisku, radosna atmosfera oraz wzorowa organizacja przez prof. Mateusza Markiewicza i prof. Tomasza Waca pozwalają optymistycznie oczekiwać na kolejną odsłonę Miechowice Cup w czerwcu przyszłego roku.

       A okazały puchar przechodni co najmniej przez rok będzie cieszył oko naszej społeczności i przypominał o tegorocznym triumfie.

       Joachim Bednorz

      • Miechowice Cup

      • Miechowice Cup. Od 5.06.2019 r. ta nazwa będzie kojarzyć się z turniejem piłki nożnej o puchar przechodni dyrektora naszej Szkoły.

       W zamyśle pomysłodawców rozgrywki będą wznawiane corocznie. Dzisiaj przyjadą do nas drużyny zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, a ich rywalizacja, w tej pierwszej odsłonie turnieju, sprawdzi także jakość i nowoczesność naszego nowego boiska piłkarskiego. Wiemy, że to tylko formalność, bowiem inwestycję zrealizowano profesjonalnie.

       W zawodach wystartuje także nasza reprezentacja, przygotowana przez prof. Tomasza Waca. Wśród zgłoszonych drużyn trudno wskazać zdecydowanego faworyta. To pozwala społeczności Kennedyego snuć marzenia o triumfie w tej pierwszej, historycznej edycji turnieju.

       Ciężar organizacji turnieju wziął na siebie prof. Mateusz Markiewicz. Pomaga mu w tym zadaniu prof. Tomasz Wac oraz administracja szkoły.

       Joachim Bednorz

      • Od 13 maja rusza rekrutacja kandydatów do VIII LO

      • Trwają ostatnie prace przygotowawcze do uruchomienia platformy naborowej, w tym do naszego VIII LO,

       Od 13 maja rusza rejestracja kandydatów. Potrwa do 25 czerwca br.

       Absolwenci 8. klas szkół podstawowych rekrutują się przez stronę https://slaskie-posp.edu.com.pl, absolwenci oddziałów ginazjalnych przez stronę https://slaskie-pogim.edu.com.pl

       Uczniowie naszego liceum ogólnokształcącego będą uczyć się wybranych przedmiotów w zakresie rozszerzonym. I tak, abolwentom 8. klasy szkół podstawowych kandydującym do pierwszej klasy naszego VIII Liceum ogólnokształcącego proponujemy wybór dwóch lub trzech przedmiotów spośród: biologii, chemii, geografii, języka angielskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Nauczanie rozpocznie się już w klasie pierwszej. Natomiast absolwenci 3. klas gimnazjalnych wybiorą przedmioty rozszerzone z palety: biologia, chemia, geografia, historia i matematyka.

       W tym zadaniu chętnie i skutecznie pomożemy każdemu uczniowi. W okresie rekrutacji w każdy poniedziałek od 15:30, w sekretariacie Kennedy'ego doradzimy, jak zarejestrować się na platformie i wyprowadzić wszystkie niezbędne dane. Przyjdź, zapraszamy!

      • Sesja naukowa w 90 rocznicę założenia Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego w Katowicach

      • 4 czerwca 2019r. uczniowie klasy II A LO oraz klasy 3 b gimnazjum wzięli udział w sesji naukowej "Geografia i geografowie na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim w 90 rocznicę założenia Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego w Katowicach. Jako szkoła współpracująca z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz Katowickim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Geograficznego mogliśmy uczestniczyć wydarzeniu, które odbyło się w gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

       Uczniowie Kennedy'ego wysłuchali wykładów i wystąpień: 

       • Dr hab. Adama Hibszera „Początki działalności Oddziału PTG w Katowicach” 
       • Prof. UŚ dr hab. Urszuli Mygi-Piątek „Współczesne kierunki badań geograficznych w Uniwersytecie Śląskim”Dr hab. Renata Dulias „Krajobraz Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego na tle granic przyrodniczych”
       • Dr hab. Damiana Absalona „Zbiorniki wodne i ich możliwości w kontekście łagodzenia skutków zmian klimatu (na przykładzie miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii)”
       • Prof. dr hab. Jerzego Runge „Społeczno-gospodarcze i przestrzenne wyzwania przemian konurbacji katowickiej”
       • Dr hab. Sławomira Sitka „Aktualne problemy demograficzne i gospodarcze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”

       Justyna Przepagło i Marta Guja

      • Spływ kajakowy klasy 7a

      • 3 czerwca klasa 7a postanowiła spędzić na sportowo. Wybrali się pod opieką prof. Marusiak oraz rodziców pani Izabeli Herok i pana Janusza Matysa na spływ kajakowy Małą Panwią. Pokonali 10 km szlak wodny od przystani „Amazonka” w Kolonowskim aż do przystani w Krasiejowie. Po przeżyciu niezapomnianych przygód i zjedzeniu własnoręcznie upieczonych kiełbasek szczęśliwie wrócili do domu. Czy za rok wrócą na spływ? Kto wie? Może? Na pewno warto pójść ich przykładem.

       Krystyna Marusiak

      • II Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm

      • 28 maja 2019r. odbył się w naszej szkole "II Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedym". Uczestniczyli w nim uczniowie klas III gimnazjum oraz przedstawiciele zaproszonych szkół.

       Przygotowano dla nich szereg atrakcyjnych warsztatów m.in.: warsztaty kaligrafii, prelekcje o Japonii i Chorwacji, warsztaty podróżniczo-historyczne, zajęcia w biurze wizowym oraz w kantorze wymiany walut, warsztaty z biogeografii.Nietypowy dzień odbył się dzięki twórczemu zaangażowaniu nauczycieli ZSO Nr 5 w Bytomiu  oraz  uczniów klasy III b gimnazjum, a także merytorycznemu wsparciu mgr Tomasza Bazana z Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

       Justyna Przepadło