• Aktualności

      • Wspomnienia z Murzasichle...

      • W dniach 11 - 13 czerwca klasy 1A i 2A VIII LO wybrały się na wycieczkę integracyjno - rekreacyjną do Murzasichle. To była naprawdę udana wycieczka! Jak to w górach: ognisko, podchody, dyskoteka, gra w karty i długie wspólne wieczory spędzone na wesołych i przyjaznych rozmowach. Popatrzcie sami.

       Nie mogło się obejść bez tradycyjnej pizzy, no i był też solenizant, zatem obowiązkowy tort

      • Naukowa Konferencja Bałtycka w Kennedy'm

      • 23 maja 2018 roku w ZSO Nr 5 w Bytomiu odbyło się kolejne ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych geografią, biologią, ochroną środowiska oraz językiem angielskim. W Kennedy'm o zwycięstwo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim walczyli uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II i III gimnazjum z terenu województwa śląskiego. Zwieńczeniem rozgrywek była Naukowa Konferencja Bałtycka.

       Nasze podziękowania kierujemy w stronę Przyjaciół ze Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego mgr Justyny Kąpy oraz mgr Wojciecha Górskiego, którzy wygłosili prelekcje dotyczące bałtyckich fok oraz problemów związanych z rybołówstwem. Dziękujemy również za merytoryczne i dydaktyczne wsparcie konkursu.


       Bardzo dziękujemy sponsorom wydarzenia, bez których organizacja tego naukowego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa  - firmie Prohaus Pana Tadeusza Łępskiego oraz firmom Catroom i Skolik s.c. pana Ignacego Skolika.

       Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora ZSO Nr 5 w Bytomiu mgr Alfreda Kijowskiego za pomoc w organizacji wydarzenia.

       Dziękujemy za honorowe patronaty Stacji Morskiej im. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, a także panu Prezydentowi Miasta Bytomia- Damianowi Bartyli oraz WFOŚ i GW w Katowicach.

       Za pomoc organizacyjną i wsparcie dziękujemy radnemu - panu Tomaszowi Wacowi.

       Dziękujemy osobom, które współpracowały z nami przy organizacji wydarzenia mgr Annie Meiser, mgr Annie Kotlarskiej, a także ucznioiom fakultetu geograficznego klasy II A LO.

       Organizatorzy wydarzenia:
       mgr Marta Guja, mgr Małgorzata Bosek (SMS Bytom), mgr Karina Dyba oraz mgr Justyna Przepadło.

      • Kolejne wyróżnienie Mateusza Gniadzik

      • Gratulujemy Mateuszowi Gniadzik z klasy 2A gimnazjum,  kolejnego wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

      • Natalia Stępień zwycięzcą...

      • w konkursie fotograficznym "Na tropie wiosny", przeznaczonym dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej i Bytomia.

       Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy kolejnych sukcesów. Poniżej prace, które Natalia zgłosiła do konkursu.

      • Mateusz Gniadzik po raz kolejny laureatem...

      • 21 maja 2018 r. w Państwowych Szkołach Budownictwa, odbył się XVII Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLOdla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących, pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty  w Katowicach z siedzibą w Bytomiu.
       Do konkursu zgłoszono 65 uczniów gimnazjów z Siemoni, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

       Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie przygotowani przez panią Jolantę Bednorz.
       Byli to:

       • Mateusz Gniadzik z klasy 2A
       • Natalia Erd z klasy 2A
       • Weronika Kotwica z klasy 2A
       • Adam Andrzejak z klasy 2B

       Mateusz Gniadzik  zajął piąte miejsce uzyskując 34 pkt na 39 pkt możliwych.

       W klasyfikacji zespołowej Gimnazjum nr 14 zajęło 6 miejsce.

       Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi.

      • W sprawie RODO

      • Administratorem danych osobowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. J. F. Kennedy’ego w Bytomiu jest Dyrektor ZSO nr 5, 41-923 Bytom ul. Nickla 19
       Dane kontaktowe Inspektora IOD - Wydział Edukacji w Urzędzie Miejskim, ul. Smolenia 35, e-mail: iod_edu@um.bytom.pl

       Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora danych:

       1. W celu realizacji zadań Administratora na podstawie przepisów prawa. 
       2. Odbiorcami danych osobowych są osoby fizyczne i prawne na podstawie przepisów prawa.
       3. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas określony przepisami prawa w szczególności w celach archiwalnych.
       4. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jego dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (UE 2016/679). Dane osobowe nie będą podlegać decyzji, która opiera się na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu.
       5. Podawanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w celu realizacji zadań objętych przepisami prawa niezbędne.
       6. W przypadku braku podstawy prawnej pozyskiwanie danych osobowych od osób, których dane dotyczą, wymagane jest uzyskanie zgody tej osoby na ich przetwarzanie, a osoba ta jest informowana, że ma prawo cofnięcia zgody w każdym momencie.
         
      • I FESTIWAL PODRÓŻNICZY W KENNEDY'M

      • 16 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bytomiu odbył się "I Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm".Wydarzenie zostało przygotowane przy współpracy z Katowickim Odziałem Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz pracownikami i studentami Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a było przeznaczone dla uczniów klas gimnazjalnych Bytomia.

       Dla uczniów zostały przygotowane następujące stanowiska   

       • rycerskie Pana Piotra Yamell Tyńczyka "Leo Corede" - Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej   
       • francuskie Pani dr Barbary Włochowicz   
       • geologiczne Pana Grzegorza Drożdża   
       • orientalne Pani Anny Meiser i klasy III b gimnazjum 
       •  amerykańskie Pań Kariny Dyby i Anny Kotlarskiej 
       •  kulinarne oraz gier i zabaw geograficznych przygotowane przez Panie Martę Guję, Magdalenę Jędrzejczyk  i Justynę Przepadło oraz uczniów fakultetu geograficznego klasy II A LO.

       W czasie festiwalu goście mieli okazję wysłuchać i zobaczyć dwie prelekcje przygotowane przez Panią Teonę Samakasvili oraz Panów Roberta Kurzeję, Bartłomieja Marcola i  Mateusza Spałka pod kierunkiem dr Sławomira Pytla. Wystąpienia te dotyczyły Gruzji oraz turystyki i jej znaczenia dla współczesnego człowieka.

       Na zakończenie podróżniczej fety w Kennedym Pani Teona Samakashvili pokazała zebranym, w jaki sposób przygotować ciasto na gruzińskie pierogi - chinkali. Chętnych do doskonalenia umiejętności kulinarnych z zakresu kuchni gruzińskiej było wielu, a wśród nich - Dyrektor ZSO Nr 5 w Bytomiu - Alfred Kijowski. Gościom podano również zupę tsitsakis kremi na bazie pomidorów i czerwonej papryki. 

       Dziękujemy wszystkim osobom, które współtworzyły "I Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm".

      • Uwolnij pasje...

      • To tytuł corocznej imprezy skierowanej do młodzieży miasta Bytomia, organizowanej już po raz czwarty na bytomskim rynku. VIII LO promowało pasję podróżowania.

       Wszystkich, którzy lubią podróżować zapraszamy do klasy pierwszej VIII LO. Otwieramy kierunek - klasa turystyczna.

       Na scenie wystąpili uczniowie klasy 2A  VIII LO. Prowadzący - Patrycja Sobel i Kevin Peregrym, śpiew - Nikola Kapuścińska i Michelle Bożentka, taniec - Kasia Dudek i Nikola Kapuścińska. Występ jak zwykle był rewelacyjny, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

      • Naukowa Konferencja Bałtycka w ZSO Nr 5 Bytomiu

      • Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bytomiu oraz członkowie Bytomskiego Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Geograficznego serdecznie zapraszają na Naukową Konferencje Bałtycką oraz Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Morzu Bałtyckim które odbędą się dnia 23 maja 2018 roku o 10.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bytomiu przy ulicy Nickla 19.

       Wykład i warsztaty poprowadzą pracownicy naukowi Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i edukatorzy Błękitnej Szkoły mgr Justyna Kąpa i mgr Wojciech Górski w ramach nowatorskiego projektu współpracy ponadregionalnej w zakresie ochrony środowiska, edukacji i turystyki.

       Wydarzenie zostało objęte patronatami:

       • Stacji Morskiej im.prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
       • Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego
       • Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
       • Prezydenta Miasta Bytomia - pana Damiana Bartyli.

       Sponsorami wydarzenia są:

       • firma PROHAUS- drzwi i okna do twojego domu- pana Tadeusza Łępskiego (http://prohaus-zabrze.pl/)
       • firmy "SKOLIK, s.c." oraz "CATROOM" państwa Marii i Jacka Skolik oraz Ignacego Skolika. Serdecznie dziękujemy Sponsorom za wsparcie Naukowej Konferencji Bałtyckiej oraz Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Morzu Bałtyckim.

        

      • I Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm

      • W najbliższą środę, 16 maja 2018 r. w ZSO Nr 5 w Bytomiu odbędzie się  "I Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm". Jest to miejskie wydarzenie przeznaczone przede wszystkim dla uczniów klas gimnazjalnych. Warto wspomnieć, że święto turystyki w Kennedy'm jest objęte honorowym patronatem Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, a odbywa się przy współpracy z wykładowcami i studentami z Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

       W programie wydarzenia m.in.:

       • prelekcja gruzińska przygotowana przez Teonę Samakashvili, Roberta Kurzeję, Bartłomieja Marcola i Mateusza Spałka -gruzińskie kulinaria
       • "W stronę Francji" - wystąpienie i warsztaty przygotowane przez dr Barbarę Włochowicz
       • na pytanie "co wspólnego ma rycerstwo z turystyką? -odpowie Piotr Yamell Tyńczyk z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Leo Corde" 
       • o tym, co najpiękniejsze w geologii opowie i pokaże lic. Grzegorz Drożdż
       • w stronę Japonii zabierze nas mgr Anna Meiser z zespołem uczniów
       • na pytanie "co zawdzięczamy Kolumbowi?" odpowiedzą mgr Karina Dyba i mgr Anna Kotlarska
       • "sprawdź się", czyli quizy geograficzne i turystyczne oraz geocaching -  przygotowane przez mgr Martę Guję i mgr Justynę Przepadło oraz uczniów fakultetu geograficznego klasy II A LO  

       Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych od 10.00 do 15.00 po uprzednim potwierdzeniu uczestnictwa - adres e-mailowy szkoły zso5.bytom@wp.pl 

      • Sportowe sukcesy SP 26...

      • W dniu 11 kwietnia uczennice naszej szkoły jako mistrzynie Bytomia oraz mistrzynie rejonu w wzięły udział w półfinałach wojewódzkich tenisa stołowego. Zajeły  na tych zawodach trzecie miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był Mirosław Gawęcki.

       Skład drużyny:
       Suchanowska Julia, Karpińska Julia - uczennice klasy 2A Gimnazjum nr 14

       Również w kwietniu nasi uczniowie jako mistrzowie Bytomia oraz rejonu w siatkówce, rywalizowali w półfinałach wojewódzkich które odbywały się w Pyskowicach. Zajęli tam wysokie 2 miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był Piotr Pietrzak.

       Skład drużyny:  Adamus Michał, Daniel Damian, Gierzak Patryk, Kolenda Krzysztof, Nogaś Piotr, Piotrowski Mateusz, Pluciński Karol, Sommer Paweł, Wilm Jakub, Wołoszyn Aleksander.

       Kolejnymi zawodami w których nasi uczniowie osiągnęli sukces były Mistrzostwa Bytomia w biegach na orientację. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tych zawodach 3 miejsce. Gratulujemy!  Opiekunem był Mirosław Gawęcki.

       Skład drużyny:
       1. Sommer Paweł
       2. Zieliński Daniel
       3. Wilm Jakub
       4. Sikorski Patryk
        

      • Praca, to czyn i myślenie...

      • 3 maja jak co roku o godzinie 9:00 w kościele pw. Świętej Trójcy  w Bytomiu, odbyła się msza św. w intencji ojczyzny. Uczestniczyli w niej: władze miasta Bytomia, przedstawiciele różnych szkół, instytucji. Kennedy'ego reprezentowali uczniowie klasy 2A VIII LO Agata Szydłowska oraz Kevin Peregrym. Towarzyszył im wicedyrektor Joachim Bednorz oraz ja - Jolanta Bednorz.

       Po mszy uroczystości związane z tym świętem przeniosły się pod Pomnik Wolności w Bytomiu, gdzie po oficjalnym przemówieniu okolicznościowym, wygłoszonym przez Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli, delegacje składały wiązanki. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry wojskowej.

       Zaś po świątecznym obiedzie i pokonaniu na rowerze kilkudziesięciu kilometrów, przypomnieliśmy sobie wielkie znaczenie historyczne zrywu powstańczego Ślązaków upamiętnionego Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach.

      • Majowe święta

      • W niecodziennej formie i biało - czerwonej oprawie społeczność Kennedy'ego zaakcentowała święta przypadające w pierwsze trzy dni maja.

       W budynku szkoły udekorowanej w barwy narodowe młodzież, pod kierunkiem profesor Krystyny Marusiak, przygotowała krótkie, flashowe streszczenia najważniejszych faktów historycznych o źródłach polskiej państwowości. Przejście przez kilkanaście takich punktów zajęło klasom około pół godziny. Po uroczystości wystawy zostały przekształcone w stały element wystroju szkoły dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      • Brzechwołanki i Fredroscenki

      • 25 kwietnia 2018 r. w ZSO nr 5 im. J.F.Kennedy’ego w Bytomiu odbyły się Szkolne Spotkania z Literaturą i Teatrem oraz Konkurs Małych Form Teatralnych Brzechwołanki Fredroscenki. Spotkania z Literaturą i Teatrem uświetnił obecnością i wykładem Pan Profesor  Maciej Szargot reprezentujący Piotrkowski Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Wykład pt.”O Stanisławie Jachowiczu trochę inaczej” przypomniał sylwetkę i twórczość twórcy znanych wierszyków, takich jak np. „Chory kotek”. Imprezę objęli patronatem Instytut Filologii Polskiej Wydziału Filologiczno – Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Naszego Patrona reprezentowała Pani Profesor Barbara Szargot. Kolejnego patrona , Częstochowski Oddział Towarzystwa Historycznego im. Szembeków reprezentowała sama organizatorka – Anna Meiser, nauczyciel ZSO nr 5 w Bytomiu, która prowadziła spotkanie, ale także przygotowała prelekcję z pokazem multimedialnym o pomnikach Aleksandra Fredry. Patronem uroczystości był także Prezydent Miasta Bytomia Pan Damian Bartyla. Brzechwołanki i Fredroscenki zostały zorganizowane także w ramach programu profilaktyki o nazwie „Powiem ci, co zrobić”, któremu patronują Panie Pedagog Aurelia Przybylok i Kornelia Matysiok. Wszyscy wymienieni goście podjęli się jeszcze jednej, niezwykle odpowiedzialnej pracy – pracy jury Konkursu.

       Na Konkurs przyjechali uczniowie z kilku bytomskich szkół podstawowych. Po niezwykłych występach na szkolnej scenie, brawach i wspólnych fotografiach zaprezentowano wyniki Konkursu. Jury postanowiło przyznać cztery równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je : uczennica SP 45 – Karolina Burg, uczniowie SP 16 - Oliwia Klimas,Daria Stalewska,Emilia Janczyk,Patryk Podobyćko,Błażej Podobyćko,Nicola Kowalczyk,Zuzanna Woźniczka,Natalia Kolczok,Nadia Gałązka,Tamara Guminior,Klaudia Kazimierczak (za występ zespołu) i Łukasz Kołodziej oraz Aleks Bolka (za występ w duecie), uczniowie SP 44 - Amelia Berbesz, Wiktoria Zaziąbło, Natalia Brzuchnalska, Aleksandra Urbańczyk, Filip Filbier, Ewa Książek, Emilia Kowalska, Alicja Mainka,  Jakub Choma,  Natalia Psiuch,  Laura Dimitrova, Weronika Czopek. Na widowni zasiedli uczniowie SP nr 26, wychowankowie świetlicy SP 26 i gimnazjaliści.W organizacji Spotkań z Literaturą i Teatrem oraz Konkursu Małych Form Teatralnych pomagał niezawodna klasa III b Gimnazjum nr 14.Wszystkim serdecznie dziękujemy.

       Autor tekstu: mgr Anna Meiser

      • Do mety przybywa się po to, by wyruszyć dalej...

      • To motto tegorocznej uroczystości pożegnania  maturzystów z Kennedy'ego.

       Akademię pożegnalną przygotowali ich młodsi koledzy z klasy 2A VIII LO pod kierunkiem wychowawcy Jolanty Bednorz. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, bo niektórzy byli w murach naszej szkoły aż sześć lat!

       Zdjęcia: Natalia Stępień klasa 2A LO

      • Z geografią za pan brat" czyli nasze licealne zwyciężczynie quizu geograficznego na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

      •  W dniu 23 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów "VI Międzynarodowego Dnia Geografa na WNoZ UŚ" uczniowie fakultetu geograficznego z klasy II A LO wzięli udział w Quizie PTG  "Z geografią za pan brat" zorganizowanym i przeprowadzonym przez dr hab. Adama Hibszera.Miło nam poinformować, że w tych rozgrywkach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Nicole Mocała, a drugie miejsce zajęła Wiktoria Manecka. Serdecznie gratulujemy.

       Autor tekstu: mgr Justyna Przepadło

       Autor zdjęć: dr Marta Chmielewska, Justyna Przepadło

      • Maraton geograficzny z okazji Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Geografa

      • W dniach 20 i 23 kwietnia 2018 r. uczniowie klas licealnych Kennedy'ego uczestniczyli w dwóch naukowych wydarzeniach organizowanych przez pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Były to kolejno "Wieczór z geografią przed maturą" oraz "VI Międzynarodowy Dzień Geografia na WNoZ UŚ". Maturzyści mogli skorzystać z powtórek z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej oraz geografii fizycznej. Zagadnienia ludnościowe przedstawiła dr hab. Anna Runge, zagadnienia gospodarcze- dr Sławomir Sitek, a tematykę osadnictwa i urbanizacji - dr hab. Elżbieta Zuzańska -Żyśko. Treści odnoszące się do geomorfologii zaprezentowała dr hab. Agnieszka Kaczka, treści hydrologiczne - dr Marek Ruman, a tematykę klimatologiczną poruszyła dr Magdalena Opała - Owczarek. Integralną część piątkowej powtórki przed maturą stanowiły wytyczne zaprezentowane przez mgr Józefa Soję z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie błędy na maturze z geografii występują najczęściej oraz otrzymali ważne instrukcje, w jaki sposób unikać popełniania takich błędów.

       "VI Międzynarodowy Dzień Geografa na WNoZ UŚ" przyniósł uczniom fakultetu geograficznego z klasy II A wiele wyzwań i radości. Uczestniczyli oni w warsztatach oraz sesji plenarnej. W pierwszej części wizyty na sosnowieckiej "Żylecie" zmierzyli się oni z quizami i grami geograficznymi. Odnosiły się one do tematyki związanej z geografią polityczną, społeczno-ekonomiczną oraz geomorfologią. Tajniki nowoczesnych metod edukacji geograficznej zaprezentowała uczniom Kennedy'ego dr Jolanta Pełka - Gościniak. Sporo było przy tym dobrej zabawy i nauki. Niewiele zabrakło, a uczniowie Kennedy'ego zostaliby geograficznymi milionerami! Kolejnych wrażeń dostarczył geocaching. Jest to rodzaj gry terenowej z wykorzystaniem GPS. Korzystając z geograficznych systemów informacyjnych, nasi licealiści namierzali tzw. "kesze" ukryte na terenie campusu. Zajęcia warsztatowe przygotowała dr Agnieszka Piechota wraz ze swoimi studentami. Ostatnie zajęcia przygotowane dla naszych uczniów dotyczyły meteorologii. Tajemnice pomiarów i obserwacji meteorologicznych zdradzał dr Artur Widawski w ramach warsztatu "Jak sobie nie zaobserwujesz i nie pomierzysz, to się nie dowiesz czyli co tu robić w ogródku meteorologicznym. Licealiści dowiedzieli się, jakie warunki muszą zostać spełnione przy zakładaniu ogródka meteorologicznego, poznali i zobaczyli, jak działają urządzenia pomiarowe oraz w jaki sposób dokonywać obserwacji meteorologicznych.Jednak nie było to zwieńczenie wydarzeń tego dnia. Podczas sesji plenarnej uczniowie spotkali się z Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju - dr hab. prof. UŚ Ewą Łupikaszą oraz zmierzyli się z Quizem PTG "Z geografią za pan brat" opracowanym przez dr hab. Adama Hibszera - przewodniczącego Katowickiego Oddziału Geograficznego oraz Pełnomocnika Dziekana WNoZ UŚ do spraw współpracy ze szkołami". Nasze uczennice spisały się na medal - ale o tym przeczytacie Państwo w kolejnym artykule :)  Czy nauka geografii jest nudna? Kolejny raz udowodniliśmy, że nie. Jak widać na załączonych zdjęciach, wieloletnia już współpraca z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz Katowickiem Oddziałem Polskiego Towarzystwa Geograficznego przynosi naszym uczniom edukacyjne korzyści i wiele pozytywnych wrażeń.Jest to dobry prognostyk dla tych, którzy zdecydują się od przyszłego roku szkolnego zasilić grono uczniów licealnej klasy turystycznej tworzonej w Kennedy'm. Serdecznie zapraszamy miłośników turystyki, geografii, nauk przyrodniczych oraz języka angielskiego i historii.

       Autor tekstu: mgr Justyna Przepadło

      • Geograficzna specjalność Kennedy'ego- edukacja uniwersytecka

      • 11 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II A liceum realizujący przedmiot geografia na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w warsztatach geologicznych i paleontologicznych organizowanych przez Muzeum Ziemi  Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

       Licealiści utrwalali wiedzę o skałach i minerałach budujących litosferę, a także zmierzyli się z trudnymi zadaniami dotyczącymi rozpoznawania genetycznych typów skał oraz wybranych skamieniałości. Podczas wizyty na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi, zobaczyli wystawy skał, minerałów, meteorytów, a także zawitali w lapidarium.Przypomnijmy- nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, dlatego też licealiści mogą uczyć się od najlepszych i korzystać z wydziałowej bazy naukowo-dydaktycznej.

       Autor tekstu: mgr Justyna Przepadło

      • Nikola i Michelle przeszły do finałów...

      • Dzisiaj tj. 9 kwietnia odbyły się eliminacje corocznego konkursu piosenki pod hasłem "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz". Naszą szkołę prezentowały Michelle Bożentka oraz Nikola Kapuścińska z klasy 2A VIII LO. Konkurencja była bardzo duża, a poziom wykonawców bardzo wysoki. Obie dziewczyny przeszły do finałów, które odbędą się 12 kwietnia. Serdecznie im gratulujemy i trzymamy za nie kciuki!

       Autor tekstu: mgr inż. Jolanta Bednorz