• Aktualności

      • Szkolny konkurs recytatorski Polska w moim sercu

      • Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim pod tytułem: "Polska w moim sercu". Szczegóły w regulaminie konkursu (patrz poniższy link)

      • Fizyka królową życia...

      • W piątek 19 października uczniowie SP7a, G3a, G3b, i G3c byli w Ogrodzie Doświadczeń im. Lema pod Krakowem aby przeprowadzić szereg doświadczeń z różnych dziedzin fizyki. Okazało się, że nauka „nie poszła w las”. Wszyscy doskonale bawili się i potwierdzili, że FIZYKA JEST KRÓLOWĄ ŻYCIA. Później pojechaliśmy do „kolebki nauki i historii – Krakowa. Tam zachwycaliśmy się pięknem grodu Kraka.

       Zmęczonych ale zadowolonych wycieczkowiczów przywiozły do domu dumne ze swych uczniów opiekunki wycieczki – P. prof. Kamila Szkutak, prof. Anna Kotlarska i prof. Krystyna Marusiak

       Autor artykułu: Krystyna Marusiak

      • Uczyliśmy ratować z WOŚP

      • 16 października 2018 roku społeczność Kennedy'ego zagrała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.To już kolejny raz, kiedy to ZSO Nr 5 w Bytomiu włącza się w akcję promującą udzielanie pierwszej pomocy w czasie Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca.Tym razem uczniowie klas IV a i IV b SP 26 oraz uczniowie klasy III b gimnazjum pod czujnym okiem licealistów szkolili się w resuscytacji krążeniowo - oddechowej.  Tym samym uczniowie i nauczyciele dołączyli do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.Organizatorki wydarzenia - mgr Marta Guja i mgr Justyna Przepadło składają podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniu lub pomagali w jego organizacji. Siema!

      • Zawsze warto być CZŁOWIEKIEM", czyli Kennedy ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

      • Szkolne koło wolontariuszy "Fabryka Dobra" informuje, że 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dlatego społeczność Kennedy'ego kolejny raz włącza się w akcję rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Działanie to ma na celu promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2017 roku w akcji wzięło 85 100 uczestników. Jak będzie w tym roku? To zależy od nas. Reprezentację Kennedy'ego stanowić będą uczniowie klas III A LO, II A LO, III a i III b gimnazjum oraz IV a i IV b szkoły podstawowej, a także pracownicy szkoły. Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16.10.2018r. od godziny 12:00 do godziny 12:30. Dołącz i Ty! Pamiętaj, nie ma cenniejszej życiowej nauki nad tę, która pomoże  uratować  życie drugiego człowieka!

      • Dzień Nauczyciela w Kennedy'm...

      • Jak zwykle radośnie i uroczyście. Były piosenki, taniec, wiersze, życzenia, kwiaty, no i nagrody dla nauczycieli. Sami zobaczcie na zdjęciach. Bardzo dziękujemy paniom Marcie Guja i Karolinie Świerk oraz uczniom SP i VIII LO za wspaniałą akademię

       Więcej zdjęć w galerii.

       Autor: Jolanta Bednorz

      • Podium w II Turnieju Zagadek Logicznych

      • Dzisiaj drużyna naszego Gimnazjum w składzie:

       • Natalia Erd 3A
       • Adam Andrzejak 3B
       • Mateusz Gniadzik 3A
       • Sebastian Lasota 3A

       zajęli II miejsce w II drużynowym Bytomskim Turnieju Zagadek Logicznych. Uczniów przygotowała do konkursu pani Jolanta Bednorz - nauczyciel  matematyki. Serdeczne gratulacje!

      • BohaterOn. Włącz historię

      • W ostatnich słonecznych dniach września uczniowie szkoły podstawowej i IIIa gimnazjumwzięli udział w akcji „BohaterOn. Włącz historię.” Nauczyciele przybliżyli dzieciom najważniejsze fakty dotyczące II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego, aby zrozumieli oni jak wielkim heroizmem i oddaniem wykazali się Powstańcy. Uczniowie z przejęciem i zainteresowaniem wysłuchali poruszającej historii a następnie z zaangażowaniem wykonali kartki pocztowe, w których dziękowali uczestnikom Powstania Warszawskiego za ich wolę walki i odwagę. Zwieńczeniem całego projektu była wycieczka na pocztę i samodzielne wysłanie kartek przez uczniów. Szczegóły akcji na stronie BohaterON.

      • Spotkanie piknikowe jak zwykle udane...

      • Dziękujemy wszystkim za wspólne spotkanie na pikniku. Jak zwykle atrakcji było wiele. Było ognisko i pieczone kiełbaski. Były tradycyjne pieczonki dyrektorskie. Dla łasuchów - coś słodkiego, no i tradycyjna loteria, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

       Były wozy bojowe, można było pograć w piłkę, zabawić się z chustą, a przede wszystkim spotkać się i porozmawiać przy ognisku.

       Myślę, że za rok powtórzymy takie spotkanie i będzie nas jeszcze więcej!

      • Młodzi Globtroterzy z Kennedy'ego odkrywają Miechowicką Ostoję Leśną

      • 1 października 2018 r. uczniowie działający w Szkolnym Klubie "Młody Globtroter" odbyli pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia terenowe. Edukacja regionalna tym razem dotyczyła najbliższej okolicy - Miechowickiej Ostoi Leśnej.

       Uczniowie dowiedzieli się, że ta część lasów bytomskich jest objęta ochroną prawną jako zespół przyrodniczo-krajobrazowy, nauczyli się wyznaczać kierunki, korzystając z przedmiotów terenowych, a także poznali unikatowe gatunki drzew rosnących przy Drodze Ronota.Zajęcia prowadzą mgr Marta Guja i mgr Justyna Przepadło dwa razy w miesiącu w poniedziałki w godzinach 15:30 do 16:15.

      • Szkoła dla rodziców

      • Pedagodzy szkolni w roku szkolnym 2018/2019 serdecznie zapraszają zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkania, organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu  IV edycji "Szkoły dla rodziców". Spotkania odbywają  się w wybraną środę miesiąca w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.Spotkania są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Harmonogram spotkań znajdą Państwo na stronie internetowej www.ppp.bytom.pl

      • Regionalny zjazd geografów

      • W dniach 28-30 września 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego geografowie ZSO Nr 5 w Bytomiu -Dyrektor Alfred Kijowski i Justyna Przepadło uczestniczyli w Regionalnym Zjeździe Geografów z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, 45-lecia geografii w UŚ zorganizowanym w roku 50-lecia Uniwersytetu Ślaskiego oraz Roku Polskiej Geografii.Miło nam poinformować, że przewodniczący Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego - dr hab. Adam Hibszer podczas wykładu "Karty z dziejów Oddziału Katowickiego PTG"  wygłoszonego w obecności przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Geograficznego prof dr. hab. Antoniego Jackowskiego oraz wicemarszałek Sejmu VIII kadencji - pani Barbary Dolniak, podkreślił rolęi znaczenie Bytomskiego Koła Terenowego PTG jako najprężniej działającego w Katowickim Oddziale PTG.

      • Ciekawy film, polecamy

      • 19 września klasa 2A LO wybrała się na film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"  Denisa Delića. Film zrobił na młodzieży duże wrażenie. Szczególnie zachwyciła ich obsada filmu.

      • Oj, fruwali! Czyli jak szkółka judo zdobyła Kennedy'ego

      • Dzisiaj na dużej sali gimnastycznej odbył się pokaz szkółki judo promujący projekt pt. "UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania". Judo. Starsi fani tej dyscypliny pamiętają olimpijskie boje Polaków, którzy w historii igrzysk zdobyli dotychczas osiem medali w tej dyscyplinie. Wśród nich dwukrotnie złoto wywalczył zawodnik Czarnych Bytom, pochodzący z naszego miasta Waldemar Legień.

       Dzieci z najwyższą uwagą i zachwytem obserwowali wyczyny młodych judoków, prezentujących arkana tej niezwykle trudnej dyscypliny oraz podniebne akrobacje. Do niektórych elementów pokazu zostali zaproszeni obecni na sali uczniowie: SP1a, SP1b, SP2a, SP2b, SP2c, SP4a i SP4b, z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa, co zapewnił pan Wojciech Wysocki -  w jednej osobie mistrz i trener, a także organizator projektu. Dyrektor Alfred Kijowski podpisał umowę uczestnictwa naszej szkoły w projekcie UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania. Oznacza to możliwość bezpłatnego udziału uczniów w zajęciach z judo, jako cenne uzupełnienie programu pracy świetlicy szkolnej oraz formę zajęć pozalekcyjnych. Projekt jest skierowany do dzieci szkoły podstawowej, od pierwszej do czwartej klasy włącznie.

       Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach po 15 uczniów. Każda grupa odbędzie cykl praktycznych zajęć, w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, łącznie 24+1=25 godzin. Udział w zajęciach odbywa się na podstawie pisemnych deklaracji sygnowanych przez rodziców. Wzory deklaracji są do odbioru w sekretariacie szkoły.

      • Chwała bohaterom!

      • W roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność Kennedy'ego uczciła czyn Powstańców Warszawskich. To jedno z wielkich i ważnych wydarzeń, które szczególnie silnie wyróżniają się w naszej pamięci historycznej na osi czasu pomiędzy 1918 rokiem, a 2018 rokiem. Pomysł i scenariusz lekcji wychowawczej zrodził się z inicjatywy Magdaleny Kujawy, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie przypomnieli sobie historię powstania warszawskiego, zapamiętali najważniejsze daty i wydarzenia, a następnie wypisali kartki do Powstańców.

       W ten sposób wzięli udział w akcji zatytułowanej  Wyślij kartkę Bohaterowi Powstania Warszawskiego, sygnowanej przez kilkadziesiąt polskich firm, instytucji i organizacji. Organizatorem akcji jest wrocławskie Fundacja Sensoria i Fundacja Rosa, a niezwykle ciekawe szczegóły można znaleźć na portalu BohaterON.pl.  Tę lekcję historii i patriotyzmu młodzież zakończyła wyjściem na pobliską pocztę, gdzie w tradycyjny sposób wysłali Bohaterom przesłanie: DZIĘKUJEMY i PAMIĘTAMY!

      • Autyzm. Codzienność...

      • W dniu 18.09.2018 r. pedagog szkolny mgr Kornelia Matysiok uczestniczyła w Konferencji Inaugurującej kampanię społeczną  Autyzm. Codzienność... Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj. Organizatorem kampanii jest Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Twarzą kampanii jest Kelly Hunter, znana brytyjska aktorka teatru szekspirowskiego, autorka metody The Hunter Heartbeat Method dla osób ze spektrum autyzmu. Kampania ma na celu uczłowieczenie autyzmu poprzez uświadomienie ludziom, dlaczego osoby ze spektrum zachowują się w niezrozumiały dla nas sposób. 

      • Planujemy swoją przyszłość...

      • Uczniowie klasy 3A VIII LO - tegoroczni maturzyści, odwiedzili dzisiaj Gliwicki Salon Maturzysty. Mogli porozmawiać z przedstawicielami różnych uczelni takich jak Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i wiele innych.

       Dużym zainteresowaniem cieszyły się Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

      • Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty...

      • Znowu klasy i szkolne korytarze Kennedy'ego zapełniły się uczniami. Tym razem mamy zdecydowaną przewagę uczniów Szkoły Podstawowej nr 26. Podczas uroczystej akademii tradycyjnie pan dyrektor Alfred Kijowski pasował pierwszaków na uczniów SP 26. Każdy otrzymał również od wychowawcy tytę z cukierkami!

       Akademię przygotowały klasy: druga B SP26, trzecia C gimnazjalna i trzecia LO pod kierunkiem pani Tiny Szczepanik oraz Anny Mrozek.

       Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do pachnących jeszcze farbą, odnowionych klas

      • Minął kolejny rok szkolny...

      • 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Jak zwykle było odświętnie i radośnie. Popatrzcie sami na relację fotograficzną.

       Najlepsi uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami, które na pewno przydadzą się podczas wakacji. Były to piłki, plecaki, bidony, karimaty...

       Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji!

      • Twój Vincent Van Gogh

      • Jakiś czas temu głośno było o filmie w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana pt:,, Twój Vincent’’. Jest to film animowany stworzony wyłącznie z obrazów namalowanych techniką malarską, podobną do tej, którą posługiwał się Vincent Van Gogh. Obrazy malowało 125 malarzy z 15 krajów, łącznie powstało aż 65 000 klatek obrazów olejnych! Wszystko ożywione komputerowo, co złożyło się na piękną opowieść o życiu, problemach i tajemniczej śmierci wybitnego malarza Vincenta Van Gogha.

        

       W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbyła się wystawa obrazów z filmu. Rozszerzenie z języka polskiego klasy 2aLO miało okazję zobaczyć na własne oczy kadry z filmu, a nawet podglądać pracę malarza.

       Zobaczcie zdjęcia z wystawy