• Aktualności

      • Świąteczny kiermasz

      • Kiermasz świąteczny. Już tradycyjny. Radosny, dźwięczny, smakowity, pachnący, kolorowy. Jaka to gigantyczna praca została wykonana. Ile wydziergały te dziecięce dłonie, ile czasu rodzice poświęcili na przygotowanie ozdób, ciast, pierników, stroików, mini choinek. Jak pięknie wszystko zostało przyozdobione. I nasze dzieci, tak gustownie ubrane. Jak zgodnie pracowały w swoich zespołach klasowych. Jak twardo pilnowały trzosa. Po bankiersku!Bałem się o swój portfel. I słusznie, bowiem udało się go obronić tylko do pierwszego przejścia wszystkich stoisk... A potem się rozsypał. Ale nie było czego żałować. Zacznę od nietypowego: ruskie pierogi przygotowane przez SP6b. Pycha. Dalej, aromat prawdziwego świątecznego ciasta korzennego, obficie obleczonego w  gorzką polewę czekoladową. A zmysł smaku wciąż niezaspokojony! Cóż za doznania. Toteż natychmiast doprawiłem pękiem pierniczków o oryginalnych kształtach oraz pokaźną garścią ciasteczek, oferowanych prawie na każdym stoisku w cenie od 50 groszy do 1 złotówki. Za darmo. Żal nie kupić, jeszcze większy nie skosztować. Doprawiłem spustoszenie mojej kabzy towarami niejadalnymi: przepięknym serduszkiem od SP8a. Ręcznie malowane cacuszko.Dziękuję: prof. Tinie Sztuce, prof. Katarzynie Kluf i prof. Magdalenie Jędrzejczyk za zaplanowanie i profesjonalny przebieg tego szkolnego świętowania.

       Autor tekstu: mgr inż. Joachim Bednorz
       Autorka zdjęć: mgr Gabriela Skalska

      • Teatr, Szkoła w BCK i klasa 3b.

      • W dniu 19 listopada 2019 r. nasza klasa 3b wzięła aktywny udział w drugiej odsłonie warsztatów z cyklu TEATR.SZKOŁA w BCK-u prowadzonych przez p. mgr Aleksandrę Drzazgę. Oprócz próby odkrycia wyjątkowości w nas samych i w naszych przyjaciołach - zwierzętach, dostarczyliśmy sobie solidną dawkę śmiechu i ruchu.  W podróży komunikacją miejską, która w tak licznym gronie również jest dla nas nowym doświadczeniem    towarzyszyła nam p. Anna Białoń, która wraz z naszą panią - Tiną Sztuką dbały o nasze bezpieczeństwo. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się już w grudniu!

       Autorka tekstu i zdjęć: mgr Tina Sztuka

      • Wycieczka do byłego obozu zagłady.

      • 13 listopada klasa 8 przeszła przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Przejście to było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.
       Osobiste zagłębienie się w historię i przestrzeń Auschwitz stawia po powrocie, przed każdym z nas, wiele niepokojących pytań. Z tego względu, każdy z nas dla dalszych rozważań będzie zagłębiał się w książki historyczne, wspomnienia więźniów, albumy, publikacje edukacyjne, a także filmy, które poruszają tą tematykę.
       Wszyscy przekonaliśmy się jak ważna jest empatia w naszym życiu.

      • Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Naszej Szkole.

      • W tym roku przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, w piątek 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali prezentacje (wystawki i gazetki) przybliżające zwiedzającym bogatą historię i kulturę naszego kraju. Włączając się w akcję  Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a uroczysty charakter tego dnia podkreślały też barwy narodowe zaakcentowane w strojach zarówno uczniów jak i nauczycieli.

       Autor tekstu i zdjęć: mgr Justyna Janicka

      • "Podróż w czasie".

      • 7 listopada 2019r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w warsztatach z zakresu geografii, geologii i biologii zorganizowanych przez Muzeum Ziemi na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. Prowadzącą warsztaty była dr Małgorzata Rahmonov.

       Nasi uczniowie zgłębiali swoją wiedzę podczas zajęć "Podróż w czasie" oraz "Elementy pogody". Dzięki wielu pomocom dydaktycznym uczniowie "przenieśli się w czasie" do ery prekambryjskiej, paleozoicznej i mezozoicznej", a następnie zobaczyli, na czym polegają pomiary meteorologiczne i obserwacje. Organizatorami i opiekunami wyjazdu edukacyjnego byli: Dyrektor Alfred Kijowski, mgr Marta Guja oraz mgr Justyna Przepadło

      • Teatr Szkoła w BCK

      • Dnia 5 listopada uczniowie klasy 5a pod opieką mgr Aurelii Wilczańskiej i mgr Justyny Janickiej uczestniczyli w kolejnych warsztatach z cyklu Teatr Szkoła w Bytomskim Centrum Kultury. Podczas zajęć uczniowie kształtowali pozytywne postawy i wzmacniali motywację do twórczego myślenia i działania.

       Autor tekstu i zdjęć: mgr Aurelia Wilczańska.

      • "Dynia piękna i zdrowa".

      • Wyniki konkursu pod hasłem "Dynia piękna i zdrowa"
       I m. klasa 2a
       II m. klasa 3c
       III m. klasa 3b
       Wyróżnienia za wkład pracy i kreatywność otrzymują klasy:1a, 1c, 2b, 5c, 6a
       Konkurs przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: mgr Katarzyną Kotkowską, mgr Anna Kotlarską oraz mgr Tiną Sztuką.