• Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego SP 26

      • O godzinie 10:30 rok szkolny zakończyli uczniowie SP 26. Występ przygotowały pierwszki. Było jak zwykle mnóstwo emocji, kolorowo i bardzo wesoło.

       Podziękowania otrzymali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice.

      • Pożegnaliśmy ostatnich gimnazjalistów...

      • Dzisiaj o godzinie 9:00 Kennedy pożegnał ostatnich gimnazjalistów. Była akademia, czerwone paski, gwiazdy sportu, gwiazda matematyki. Były nagrody, kwiaty, piosenki...

       Czas na nowy etap w ich życiu. Życzymy powodzenia w rekrutacji do nowych szkół no i przede wszystkim udanych wakacji!

      • Nocne czuwanie w Kennedy'm

      • W nocy z 7 na 8 czerwca 2019 odbyło się w naszej szkole I Nocne Czuwanie Młodych pod hasłem " Nie czas teraz wstydzić się ewangelii ale czas głosić ją na dachach". Organizatorem czuwania była parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach w porozumieniu ze ZSO nr 5. To całonocne spotkanie łączyło w sobie propozycje modlitewne (modlitwa, śpiew, czuwanie, Eucharystia) oraz elementy integracyjne, kulturalne i sportowo – zabawowe.

       W czasie czuwania odbył się także koncert ks. Jakuba Bartczaka, a po części refleksyjnej, która odbyła się w kościele uczestnicy mogli zagrać w bilard, pig-ponga, siatkówkę, gry planszowe, a także wziąć udział w tańcach integracyjnych oraz karaoke. Spotkanie zakończyło się o godzinie 6.00 wspólnym tańcem belgijskim. Celem czuwania było integrowanie młodzieży wokół chrześcijańskich wartości oraz wyrażenie radości z bycia człowiekiem wierzącym. W czuwaniu uczestniczyła młodzież z terenu Bytomia, a także: Pyskowic, Toszka oraz Zabrza.

      • JUMP WORLD

      • Podczas wytężonej pracy, nauki i przygotowań do końca roku szkolnego, przyszedł czas na zastrzyk dobrej zabawy. Dzięki pomysłowości naszej Pani udało nam się połączyć świętowanie Dnia Dziecka i Dnia Sportu w jedną, wyskokową zabawę. Tym razem zawitaliśmy do małpiego raju, czy Jump World-u. Były śmiechy, chichy, skoki,a nawet salta. Każdy zaliczył wielki skok w pianki, a nasi najsilniejsi zawodnicy spróbowali swoich sił na równoważni.

       Bardzo nas zmęczyła ta skoko-zabawa, dlatego na koniec posililiśmy się pyszną, cieplutką pizzą. Na pewno jeszcze tam wrócimy!

      • Najważniejsza jest profilaktyka czyli kolejna odsłona współpracy Kennedy'ego z Centrum Onkologii w Gliwicach

      • 12 czerwca 2019r. w ramach współpracy z Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie Oddział w Gliwicach gościliśmy Panią dr n. med. Alicję Dylę, która przeprowadziła zajęcia z profilaktyki nowotworowej. W prelekcji wzięli udział z osobna: dziewczęta i chłopcy z klas VII a SP, klas III gimnazjum oraz klasy II A LO.

       Pani doktor zachęcała od samokontroli oraz szkoliła uczniów w tym zakresie. Ponadto zwróciła uwagę na czynniki sprzyjające zachorowalności na nowotwory różnego typu, jak: palenie papierosów i e-papierosów, spożywanie alkoholu, otyłość, brak aktywności fizycznej i in. 

       Serdecznie dziękujemy Pani doktor za cenne informacje prozdrowotne, a panu Tomaszowi Narodowskiemu za organizację spotkania 

      • Miechowice Cup zostaje w Kennedy'm!

      • Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 26 zwyciężyła w pierwszym turnieju Miechowice Cup. W finale nasi zawodnicy pokonali 1:0 reprezntację SP54. Wynik ustalił Krzysiu Łaba, po skutecznej egzekucji bezpośredniego rzutu wolnego sprzed pola karnego przeciwników. 

       W znaczniu dosłownym finał ustawił wysoko poprzeczkę naszym reprezentom. Na przeciw stanęła bowiem drużyna rosłych uczniów SP54, wyraźnie górująca wzrostem i walorami fizycznymi nad naszymi piłkarzami. Nie jestem ekspertem piłkarskim. Jednak w czasie finału nawet laik dostrzegał subtelną więź między trenerem i zawodnikami, którzy podczas zmagań na boisku reagowali na taktyczne uwagi i motywacje trenerów Tomasza Waca i Mateusza Markiewicza, kierowane indywidualnie do młodych piłkarzy. Toteż wydawało się, że naszych zawodników na boisku jest dwa razy więcej niż przeciwników. I ta ich szczególna ruchliwość, nieustępliwość, walka o każdy metr boiska, o każdą piłkę oraz dyscyplina taktyczna zadecydowały o sukcesie naszej drużyny. Oraz walor własnego boiska.

       Przeprowadzenie turnieju u schyłku roku szkolnego to także test uczniów praujących z trenerem Tomaszem Wacem przez cały rok. Trzon reprezentacji stanowią bowiem uczniowie klasy 5a, oddziału sportowego o specjalizacji piłka nożna.

       Bojowe nastroje w drużynach, pasjonujące mecze, olbrzymie emocje, żywa reakcja publiczności na wydarzenia na boisku, radosna atmosfera oraz wzorowa organizacja przez prof. Mateusza Markiewicza i prof. Tomasza Waca pozwalają optymistycznie oczekiwać na kolejną odsłonę Miechowice Cup w czerwcu przyszłego roku.

       A okazały puchar przechodni co najmniej przez rok będzie cieszył oko naszej społeczności i przypominał o tegorocznym triumfie.

       Joachim Bednorz

      • Miechowice Cup

      • Miechowice Cup. Od 5.06.2019 r. ta nazwa będzie kojarzyć się z turniejem piłki nożnej o puchar przechodni dyrektora naszej Szkoły.

       W zamyśle pomysłodawców rozgrywki będą wznawiane corocznie. Dzisiaj przyjadą do nas drużyny zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, a ich rywalizacja, w tej pierwszej odsłonie turnieju, sprawdzi także jakość i nowoczesność naszego nowego boiska piłkarskiego. Wiemy, że to tylko formalność, bowiem inwestycję zrealizowano profesjonalnie.

       W zawodach wystartuje także nasza reprezentacja, przygotowana przez prof. Tomasza Waca. Wśród zgłoszonych drużyn trudno wskazać zdecydowanego faworyta. To pozwala społeczności Kennedyego snuć marzenia o triumfie w tej pierwszej, historycznej edycji turnieju.

       Ciężar organizacji turnieju wziął na siebie prof. Mateusz Markiewicz. Pomaga mu w tym zadaniu prof. Tomasz Wac oraz administracja szkoły.

       Joachim Bednorz

      • Sesja naukowa w 90 rocznicę założenia Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego w Katowicach

      • 4 czerwca 2019r. uczniowie klasy II A LO oraz klasy 3 b gimnazjum wzięli udział w sesji naukowej "Geografia i geografowie na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim w 90 rocznicę założenia Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego w Katowicach. Jako szkoła współpracująca z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz Katowickim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Geograficznego mogliśmy uczestniczyć wydarzeniu, które odbyło się w gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

       Uczniowie Kennedy'ego wysłuchali wykładów i wystąpień: 

       • Dr hab. Adama Hibszera „Początki działalności Oddziału PTG w Katowicach” 
       • Prof. UŚ dr hab. Urszuli Mygi-Piątek „Współczesne kierunki badań geograficznych w Uniwersytecie Śląskim”Dr hab. Renata Dulias „Krajobraz Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego na tle granic przyrodniczych”
       • Dr hab. Damiana Absalona „Zbiorniki wodne i ich możliwości w kontekście łagodzenia skutków zmian klimatu (na przykładzie miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii)”
       • Prof. dr hab. Jerzego Runge „Społeczno-gospodarcze i przestrzenne wyzwania przemian konurbacji katowickiej”
       • Dr hab. Sławomira Sitka „Aktualne problemy demograficzne i gospodarcze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”

       Justyna Przepagło i Marta Guja

      • Spływ kajakowy klasy 7a

      • 3 czerwca klasa 7a postanowiła spędzić na sportowo. Wybrali się pod opieką prof. Marusiak oraz rodziców pani Izabeli Herok i pana Janusza Matysa na spływ kajakowy Małą Panwią. Pokonali 10 km szlak wodny od przystani „Amazonka” w Kolonowskim aż do przystani w Krasiejowie. Po przeżyciu niezapomnianych przygód i zjedzeniu własnoręcznie upieczonych kiełbasek szczęśliwie wrócili do domu. Czy za rok wrócą na spływ? Kto wie? Może? Na pewno warto pójść ich przykładem.

       Krystyna Marusiak

      • II Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm

      • 28 maja 2019r. odbył się w naszej szkole "II Interdyscyplinarny Festiwal Podróżniczy w Kennedym". Uczestniczyli w nim uczniowie klas III gimnazjum oraz przedstawiciele zaproszonych szkół.

       Przygotowano dla nich szereg atrakcyjnych warsztatów m.in.: warsztaty kaligrafii, prelekcje o Japonii i Chorwacji, warsztaty podróżniczo-historyczne, zajęcia w biurze wizowym oraz w kantorze wymiany walut, warsztaty z biogeografii.Nietypowy dzień odbył się dzięki twórczemu zaangażowaniu nauczycieli ZSO Nr 5 w Bytomiu  oraz  uczniów klasy III b gimnazjum, a także merytorycznemu wsparciu mgr Tomasza Bazana z Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

       Justyna Przepadło