• Aktualności

      • Od 13 maja rusza rekrutacja kandydatów do VIII LO

      • Trwają ostatnie prace przygotowawcze do uruchomienia platformy naborowej, w tym do naszego VIII LO,

       Od 13 maja rusza rejestracja kandydatów. Potrwa do 25 czerwca br.

       Absolwenci 8. klas szkół podstawowych rekrutują się przez stronę https://slaskie-posp.edu.com.pl, absolwenci oddziałów ginazjalnych przez stronę https://slaskie-pogim.edu.com.pl

       Uczniowie naszego liceum ogólnokształcącego będą uczyć się wybranych przedmiotów w zakresie rozszerzonym. I tak, abolwentom 8. klasy szkół podstawowych kandydującym do pierwszej klasy naszego VIII Liceum ogólnokształcącego proponujemy wybór dwóch lub trzech przedmiotów spośród: biologii, chemii, geografii, języka angielskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Nauczanie rozpocznie się już w klasie pierwszej. Natomiast absolwenci 3. klas gimnazjalnych wybiorą przedmioty rozszerzone z palety: biologia, chemia, geografia, historia i matematyka.

       W tym zadaniu chętnie i skutecznie pomożemy każdemu uczniowi. W okresie rekrutacji w każdy poniedziałek od 15:30, w sekretariacie Kennedy'ego doradzimy, jak zarejestrować się na platformie i wyprowadzić wszystkie niezbędne dane. Przyjdź, zapraszamy!

      • Zgoda na utworzenie klasy siódmej w Szkole Podstawowej Nr 26

      • Organ prowadzący szkołę wyraził zgodę na utworzenie oddziału klasy siódmej w roku szkolnym 2019/2020. Na tej podstawie wciąż przyjmujemy wnioski rodziców uczniów obecnych klas szóstych o przyjęcie ich dzieci do klasy siódmej. Sprawę można załatwić w sekretariacie szkły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:30.

       Do pobrania formularz dla dzieci zamieszkałych w rejonie szkoły.

       Do pobrania formularz dla dzieci zamieszkałych poza rejonem szkoły.

      • Dzień otwarty SP 26

      • 11 marca w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte dla kandydatów do szkoły podstawowej. Był to dzień szczególny. Swoim przybyciem zaszczyciło nas wielu Rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Czekało na Nich wiele atrakcji. Przede wszystkim zwiedzanie szkoły . Goście mogli zobaczyć sale lekcyjne, ocenić ich wyposażenie i  wystrój. W  salach gimnastycznych i na nowym boisku szkolnym dzieci mogły wziąć udział w zabawach i zawodach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Nasi przyszli uczniowie świetnie bawili się również w pracowniach komputerowych, językowych, geograficznych , fizycznych itd. Były zabawy kulinarne, doświadczenia chemiczne i fizyczne. Nie zabrakło pokazów judo, malowania buziek i baloników. Na deskach naszego teatru zaprezentowano przedstawienie w wykonaniu uczniów SP. 26. Pracownicy szkoły służyli radą i informacją, a na wszystkich czekała ciepła kawa ,  herbata i oczywiście słodkie co nie co .

       Autor tekstu: dyrektor Alfred Kijowski

      • Hurra! Mamy zwycięstwo w Ćwierćfinale!

      • 25 marca br. reprezentanci naszej szkoły  brali udział w  Mistrzostwach Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców. Zawody odbywały się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu. Chłopcy do zbliżających się zawodów sumiennie  trenowali pod okiem wuefisty Pana  Piotra Pietrzaka. Skład naszej drużyny stanowili uczniowie  klas trzecich gimnazjum: Mateusz Gniadzik 3a, Sebastian Lasota 3a, Damian Daniel 3c, Dariusz  Księżyk 3c, Eryk Musiał 3c, Piotr Nogaś 3c, Miłosz Pawlak 3c, Michał Adamus 3d, zaś kapitanem został  Aleksander Wołoszyn z klasy 3c.

       Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra rozpoczęła się walka Kennedy'ego o wygraną. Początek pierwszego seta nie zapowiadał się zbyt ciekawie dla naszej drużyny, natomiast  drugi zaczął się o wiele lepiej. Wygraliśmy z dużą przewagą punktów i dzięki dopingowi kibiców, wśród których byli Paweł Sommer 3d, Wiktoria Wlazło 3c, Wiktoria Mizera 3c, Vanessa Czenczek 3c, Julia Madziejczyk 3c. Mamy zwycięstwo! Jesteśmy Mistrzami Ćwierćfinału! Emocje sięgały zenitu, a duma z wygranych igrzysk jest nie do opisania. Mistrzom gratulujemy!

       O oprawę fotograficzną zadbała  Vanessa Czenczek z klasy 3c, a autorką artykułu jest Julia Madziejczyk 3c.

      • VIII LO na Targach Edukacyjnych...

      • Jak co roku, na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach, odbyły się targi Edukacyjne skierowane do ostatniego rocznika gimnazjalistów oraz pierwszego rocznika ósmoklasistów. Ze swoją ofertą jak zwykle zaprezentowało się również VIII Liceum Ogólnokształcące.

       Nasi licealiści pod kierunkiem pani Krystyny Marusiak oraz pani Sylwii Leszczyńskiej promowali VIII Liceum Ogólnokształcące wśród bytomskiej młodzieży, która bardzo licznie przybyła na targi.

       Nasze stoisko odwiedził  również pan Prezydent miasta Bytomia.

      • Udany Dzień Kobiet klasy 3c

      • Siódmego marca br. nasza klasa 3c „pod dowództwem” wychowawczyni Pani Anny Mrozek i niezastąpionej Pani Justyny Janickiej wybrała się do bytomskiego Cinema City na seans filmowy „Green Book”. Początek filmu, nagrodzonego wieloma nagrodami, nie zapowiadał się zbyt ciekawie,  jednak dalsze losy bohaterów bardzo nas zaciekawiły, przyciągnęły naszą uwagę. Po wyjściu z sali kinowej wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto było obejrzeć ten film.

       Po zakończonym seansie nasi chłopcy zaprosili nasze Panie oraz  dziewczyny do McDonald’s, aby świętować klasowy Dzień Kobiet. Dzień należał do udanych😊

       Autor: Julka Madziejczyk klasa 3c

      • Szkolny Dzień Języka Ojczystego

      • 6 marca 2019 roku w naszej szkole miało swój finał wielkie szkolne święto języka polskiego. To jest nasz język ojczysty, o który dbamy na co dzień, a któremu teraz poświęciliśmy mnóstwo uwagi. Wszystkie klasy wzięły chętnie udział w aż trzech językowych konkursach: „Drzwi ortograficzne” (tu chodziło o przypomnienie sobie zasad ortografii i przystrojenie drzwi swojej i nie tylko swojej sali lekcyjnej napisami, ilustracjami, plakatami, na których znalazły się trudne ortograficznie słowa używane w języku polskim),  „Mistrz wymowy” (konkurs dla odważnych reprezentantów klas, którzy na szkolnej scenie odczytywali łamańce językowe takie jak: Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca). Trzeci konkurs to „Szkolny Turniej Ortograficzny”, do którego przygotowywali się uczniowie na lekcjach ze swoimi nauczycielami polonistami.Jury, które miało nie lada zadanie, po burzliwych obradach zdecydowało, że wszyscy uczestnicy konkursu „Mistrz wymowy” są mistrzami z prawdziwego zdarzenia.

       Arcymistrzami zostali:

       • Oliwia Ruchała z klasy I b
       • Nadia Ogrodnik z klasy II a
       • Zuzanna Łuk z klasy II a
       • Kacper Sikora z klasy II a
       • Amelia Simonicz z klasy II b
       • Jan Włodarczyk z klasy IV a
       • Zofia Halemba z klasy IV b
       • Bartosz Barański z klasy III c gim.

       Wielką radość sprawiło jurorom komisyjne oglądanie „Drzwi ortograficznych”. Okazało się, że wyzwanie podjęła każda klasa. Niektóre klasy, np. Va, III c gim, IV a i VII a, II a LO, przystroiły ortograficznie kilkoro drzwi. Mało tego. Byli nauczyciele, którzy sami stroili dodatkowo drzwi pracowni, np. pracowni językowych (język angielski). Jury z przyjemnością wędrowało korytarzami naszej szkoły i podziwiało pracę całej szkolnej społeczności. Werdykt jest następujący : wszyscy są mistrzami w konkursie „Drzwi ortograficzne”, ale arcymistrzami zostali uczniowie klas: II B , V a, VII a, III c gim, a na wyróżnienie zasłużyła także klasa IV a.

       Ucieszeni nagrodzeni zostali obdarowani słodyczami, otrzymali także oficjalne dyplomy.Podsumowanie konkursów nastąpiło w dniu 8 marca na szkolnej scenie, na której tym razem wystąpili jurorzy : pan dyrektor Joachim Bednorz odczytał bardzo długie nazwy chemicznych związków, pani prof. Anna Mrozek odczytała niezwykle skomplikowany wiersz L.J. Kerna „Trudne słowa”, a pan dyrektor Alfred Kijowski jeszcze nam coś przeczyta przez szkolną radiolę.Obchody wzbogaciła wystawa poświęcona językowi polskiemu i jego znawcom – pisarzom, jaką przygotowała pani Anna Meiser, sprawczyni zamieszania To szkolne święto nie zaistniałoby, gdyby nie ci, na których zawsze można liczyć, jak pani Anna Mrozek, która wybrała dyktanda dla wszystkich klas oraz wychowawcy i nauczyciele młodszych i starszych uczniów inspirujący i motywujący ich do działania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                        Anna Meiser

      • Odliczamy godziny do Dnia Otwartego w SP26

      • Zapraszamy społeczność Miechowic do Kennedy'ego!

       Będzie tak radośnie, jak na plakacie. Będzie tak kolorowo, jak na plakacie. Będzie tak intensywnie, jak na plakacie. Będzie w terminie, jak na plakacie.

       Na gości czeka wiele atrakcji. Można zobaczyć w jakich warunkach pracujemy, odpoczywamy na przerwach. Można poczęstować się czymś słodkim, pobawić się w chemika, fizyka, czy znawcę kucuni świata w naszej Geo Kuchni. Zapraszamy!

       Można sprawdzić się w grach matematycznych lub biologicznych...

      • Nietypowa lekcja języka polskiego

      • W dniu 5 marca 2019 r. klasa III d naszego gimnazjum udała się do Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Celem tej podróży było wzięcie udziału w lekcji, podczas której gimnazjaliści uczyli się patrzenia na dzieła sztuki pędzla i doskonalili umiejętność opisywania tego, co dostrzegli w obrazach. Uczniowie III d z zainteresowaniem słuchali porad pani Anny Rak z Działu Edukacji Muzeum Górnośląskiego, zadawali pytania i z zaangażowanie opisywali malowidła. Największe zainteresowanie wzbudziło „Wesele kozackie” Józefa Brandta. Warsztaty i nietypowa lekcja wśród arcydzieł bardzo podobały się uczniom, którzy zostali pochwaleni przez prowadzącą.

       Opiekujące się klasą podczas wycieczki  – wychowawczyni Anna Kotlarska i nauczycielka języka polskiego Anna Meiser – zaprowadziły klasę także na wystawę poświęconą przyrodzie Górnego Śląska. Przyjemnie było obserwować uczniów tak mocno zaciekawionych ekspozycją. Wyjście było bardzo udane. Warto je powtórzyć.

       Anna Meiser