• Aktualności

      • Bajkowa podróż, czyli jak spędziłam lato w Moskwie?

      • 22 października 2018r. PTG Bytom rozpoczęło kolejny sezon geograficznych opowieści. Na pełne wrażeń spotkanie ze stolicą Rosji zaprosiła nas mgr Anna Meiser, która jako doktorantka Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, gościła w tym wspaniałym europejskim mieście.Obecni podczas tego wystąpienia mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia bardzo ciekawej relacji dotyczącej potęgi miejskiej Moskwy, sieci transportowej tego miasta, a także wspaniałych zabytków znajdujących się w stolicy naszego sąsiada. Były też i próby nauki języka rosyjskiego, ale chyba jeszcze sporo nauki przed nami.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkania.

       Autorki artykułu: Marta Guja i Justyna Przepadło

      • Szkolny konkurs recytatorski Polska w moim sercu

      • Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim pod tytułem: "Polska w moim sercu". Szczegóły w regulaminie konkursu (patrz poniższy link)

      • Fizyka królową życia...

      • W piątek 19 października uczniowie SP7a, G3a, G3b, i G3c byli w Ogrodzie Doświadczeń im. Lema pod Krakowem aby przeprowadzić szereg doświadczeń z różnych dziedzin fizyki. Okazało się, że nauka „nie poszła w las”. Wszyscy doskonale bawili się i potwierdzili, że FIZYKA JEST KRÓLOWĄ ŻYCIA. Później pojechaliśmy do „kolebki nauki i historii – Krakowa. Tam zachwycaliśmy się pięknem grodu Kraka.

       Zmęczonych ale zadowolonych wycieczkowiczów przywiozły do domu dumne ze swych uczniów opiekunki wycieczki – P. prof. Kamila Szkutak, prof. Anna Kotlarska i prof. Krystyna Marusiak

       Autor artykułu: Krystyna Marusiak

      • Uczyliśmy ratować z WOŚP

      • 16 października 2018 roku społeczność Kennedy'ego zagrała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.To już kolejny raz, kiedy to ZSO Nr 5 w Bytomiu włącza się w akcję promującą udzielanie pierwszej pomocy w czasie Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca.Tym razem uczniowie klas IV a i IV b SP 26 oraz uczniowie klasy III b gimnazjum pod czujnym okiem licealistów szkolili się w resuscytacji krążeniowo - oddechowej.  Tym samym uczniowie i nauczyciele dołączyli do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.Organizatorki wydarzenia - mgr Marta Guja i mgr Justyna Przepadło składają podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniu lub pomagali w jego organizacji. Siema!

      • Zawsze warto być CZŁOWIEKIEM", czyli Kennedy ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

      • Szkolne koło wolontariuszy "Fabryka Dobra" informuje, że 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dlatego społeczność Kennedy'ego kolejny raz włącza się w akcję rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Działanie to ma na celu promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2017 roku w akcji wzięło 85 100 uczestników. Jak będzie w tym roku? To zależy od nas. Reprezentację Kennedy'ego stanowić będą uczniowie klas III A LO, II A LO, III a i III b gimnazjum oraz IV a i IV b szkoły podstawowej, a także pracownicy szkoły. Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16.10.2018r. od godziny 12:00 do godziny 12:30. Dołącz i Ty! Pamiętaj, nie ma cenniejszej życiowej nauki nad tę, która pomoże  uratować  życie drugiego człowieka!

      • Dzień Nauczyciela w Kennedy'm...

      • Jak zwykle radośnie i uroczyście. Były piosenki, taniec, wiersze, życzenia, kwiaty, no i nagrody dla nauczycieli. Sami zobaczcie na zdjęciach. Bardzo dziękujemy paniom Marcie Guja i Karolinie Świerk oraz uczniom SP i VIII LO za wspaniałą akademię

       Więcej zdjęć w galerii.

       Autor: Jolanta Bednorz

      • Podium w II Turnieju Zagadek Logicznych

      • Dzisiaj drużyna naszego Gimnazjum w składzie:

       • Natalia Erd 3A
       • Adam Andrzejak 3B
       • Mateusz Gniadzik 3A
       • Sebastian Lasota 3A

       zajęli II miejsce w II drużynowym Bytomskim Turnieju Zagadek Logicznych. Uczniów przygotowała do konkursu pani Jolanta Bednorz - nauczyciel  matematyki. Serdeczne gratulacje!

      • BohaterOn. Włącz historię

      • W ostatnich słonecznych dniach września uczniowie szkoły podstawowej i IIIa gimnazjumwzięli udział w akcji „BohaterOn. Włącz historię.” Nauczyciele przybliżyli dzieciom najważniejsze fakty dotyczące II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego, aby zrozumieli oni jak wielkim heroizmem i oddaniem wykazali się Powstańcy. Uczniowie z przejęciem i zainteresowaniem wysłuchali poruszającej historii a następnie z zaangażowaniem wykonali kartki pocztowe, w których dziękowali uczestnikom Powstania Warszawskiego za ich wolę walki i odwagę. Zwieńczeniem całego projektu była wycieczka na pocztę i samodzielne wysłanie kartek przez uczniów. Szczegóły akcji na stronie BohaterON.

      • Spotkanie piknikowe jak zwykle udane...

      • Dziękujemy wszystkim za wspólne spotkanie na pikniku. Jak zwykle atrakcji było wiele. Było ognisko i pieczone kiełbaski. Były tradycyjne pieczonki dyrektorskie. Dla łasuchów - coś słodkiego, no i tradycyjna loteria, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

       Były wozy bojowe, można było pograć w piłkę, zabawić się z chustą, a przede wszystkim spotkać się i porozmawiać przy ognisku.

       Myślę, że za rok powtórzymy takie spotkanie i będzie nas jeszcze więcej!

      • Młodzi Globtroterzy z Kennedy'ego odkrywają Miechowicką Ostoję Leśną

      • 1 października 2018 r. uczniowie działający w Szkolnym Klubie "Młody Globtroter" odbyli pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia terenowe. Edukacja regionalna tym razem dotyczyła najbliższej okolicy - Miechowickiej Ostoi Leśnej.

       Uczniowie dowiedzieli się, że ta część lasów bytomskich jest objęta ochroną prawną jako zespół przyrodniczo-krajobrazowy, nauczyli się wyznaczać kierunki, korzystając z przedmiotów terenowych, a także poznali unikatowe gatunki drzew rosnących przy Drodze Ronota.Zajęcia prowadzą mgr Marta Guja i mgr Justyna Przepadło dwa razy w miesiącu w poniedziałki w godzinach 15:30 do 16:15.

      • Szkoła dla rodziców

      • Pedagodzy szkolni w roku szkolnym 2018/2019 serdecznie zapraszają zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkania, organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu  IV edycji "Szkoły dla rodziców". Spotkania odbywają  się w wybraną środę miesiąca w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.Spotkania są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Harmonogram spotkań znajdą Państwo na stronie internetowej www.ppp.bytom.pl

      • Regionalny zjazd geografów

      • W dniach 28-30 września 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego geografowie ZSO Nr 5 w Bytomiu -Dyrektor Alfred Kijowski i Justyna Przepadło uczestniczyli w Regionalnym Zjeździe Geografów z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, 45-lecia geografii w UŚ zorganizowanym w roku 50-lecia Uniwersytetu Ślaskiego oraz Roku Polskiej Geografii.Miło nam poinformować, że przewodniczący Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego - dr hab. Adam Hibszer podczas wykładu "Karty z dziejów Oddziału Katowickiego PTG"  wygłoszonego w obecności przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Geograficznego prof dr. hab. Antoniego Jackowskiego oraz wicemarszałek Sejmu VIII kadencji - pani Barbary Dolniak, podkreślił rolęi znaczenie Bytomskiego Koła Terenowego PTG jako najprężniej działającego w Katowickim Oddziale PTG.