• Aktualności

      • Ciekawy film, polecamy

      • 19 września klasa 2A LO wybrała się na film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"  Denisa Delića. Film zrobił na młodzieży duże wrażenie. Szczególnie zachwyciła ich obsada filmu.

      • Oj, fruwali! Czyli jak szkółka judo zdobyła Kennedy'ego

      • Dzisiaj na dużej sali gimnastycznej odbył się pokaz szkółki judo promujący projekt pt. "UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania". Judo. Starsi fani tej dyscypliny pamiętają olimpijskie boje Polaków, którzy w historii igrzysk zdobyli dotychczas osiem medali w tej dyscyplinie. Wśród nich dwukrotnie złoto wywalczył zawodnik Czarnych Bytom, pochodzący z naszego miasta Waldemar Legień.

       Dzieci z najwyższą uwagą i zachwytem obserwowali wyczyny młodych judoków, prezentujących arkana tej niezwykle trudnej dyscypliny oraz podniebne akrobacje. Do niektórych elementów pokazu zostali zaproszeni obecni na sali uczniowie: SP1a, SP1b, SP2a, SP2b, SP2c, SP4a i SP4b, z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa, co zapewnił pan Wojciech Wysocki -  w jednej osobie mistrz i trener, a także organizator projektu. Dyrektor Alfred Kijowski podpisał umowę uczestnictwa naszej szkoły w projekcie UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania. Oznacza to możliwość bezpłatnego udziału uczniów w zajęciach z judo, jako cenne uzupełnienie programu pracy świetlicy szkolnej oraz formę zajęć pozalekcyjnych. Projekt jest skierowany do dzieci szkoły podstawowej, od pierwszej do czwartej klasy włącznie.

       Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach po 15 uczniów. Każda grupa odbędzie cykl praktycznych zajęć, w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, łącznie 24+1=25 godzin. Udział w zajęciach odbywa się na podstawie pisemnych deklaracji sygnowanych przez rodziców. Wzory deklaracji są do odbioru w sekretariacie szkoły.

      • Chwała bohaterom!

      • W roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność Kennedy'ego uczciła czyn Powstańców Warszawskich. To jedno z wielkich i ważnych wydarzeń, które szczególnie silnie wyróżniają się w naszej pamięci historycznej na osi czasu pomiędzy 1918 rokiem, a 2018 rokiem. Pomysł i scenariusz lekcji wychowawczej zrodził się z inicjatywy Magdaleny Kujawy, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie przypomnieli sobie historię powstania warszawskiego, zapamiętali najważniejsze daty i wydarzenia, a następnie wypisali kartki do Powstańców.

       W ten sposób wzięli udział w akcji zatytułowanej  Wyślij kartkę Bohaterowi Powstania Warszawskiego, sygnowanej przez kilkadziesiąt polskich firm, instytucji i organizacji. Organizatorem akcji jest wrocławskie Fundacja Sensoria i Fundacja Rosa, a niezwykle ciekawe szczegóły można znaleźć na portalu BohaterON.pl.  Tę lekcję historii i patriotyzmu młodzież zakończyła wyjściem na pobliską pocztę, gdzie w tradycyjny sposób wysłali Bohaterom przesłanie: DZIĘKUJEMY i PAMIĘTAMY!

      • Autyzm. Codzienność...

      • W dniu 18.09.2018 r. pedagog szkolny mgr Kornelia Matysiok uczestniczyła w Konferencji Inaugurującej kampanię społeczną  Autyzm. Codzienność... Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj. Organizatorem kampanii jest Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Twarzą kampanii jest Kelly Hunter, znana brytyjska aktorka teatru szekspirowskiego, autorka metody The Hunter Heartbeat Method dla osób ze spektrum autyzmu. Kampania ma na celu uczłowieczenie autyzmu poprzez uświadomienie ludziom, dlaczego osoby ze spektrum zachowują się w niezrozumiały dla nas sposób. 

      • Planujemy swoją przyszłość...

      • Uczniowie klasy 3A VIII LO - tegoroczni maturzyści, odwiedzili dzisiaj Gliwicki Salon Maturzysty. Mogli porozmawiać z przedstawicielami różnych uczelni takich jak Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i wiele innych.

       Dużym zainteresowaniem cieszyły się Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

      • Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty...

      • Znowu klasy i szkolne korytarze Kennedy'ego zapełniły się uczniami. Tym razem mamy zdecydowaną przewagę uczniów Szkoły Podstawowej nr 26. Podczas uroczystej akademii tradycyjnie pan dyrektor Alfred Kijowski pasował pierwszaków na uczniów SP 26. Każdy otrzymał również od wychowawcy tytę z cukierkami!

       Akademię przygotowały klasy: druga B SP26, trzecia C gimnazjalna i trzecia LO pod kierunkiem pani Tiny Szczepanik oraz Anny Mrozek.

       Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do pachnących jeszcze farbą, odnowionych klas