• Aktualności

      • Minął kolejny rok szkolny...

      • 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Jak zwykle było odświętnie i radośnie. Popatrzcie sami na relację fotograficzną.

       Najlepsi uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami, które na pewno przydadzą się podczas wakacji. Były to piłki, plecaki, bidony, karimaty...

       Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji!

      • Twój Vincent Van Gogh

      • Jakiś czas temu głośno było o filmie w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana pt:,, Twój Vincent’’. Jest to film animowany stworzony wyłącznie z obrazów namalowanych techniką malarską, podobną do tej, którą posługiwał się Vincent Van Gogh. Obrazy malowało 125 malarzy z 15 krajów, łącznie powstało aż 65 000 klatek obrazów olejnych! Wszystko ożywione komputerowo, co złożyło się na piękną opowieść o życiu, problemach i tajemniczej śmierci wybitnego malarza Vincenta Van Gogha.

        

       W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbyła się wystawa obrazów z filmu. Rozszerzenie z języka polskiego klasy 2aLO miało okazję zobaczyć na własne oczy kadry z filmu, a nawet podglądać pracę malarza.

       Zobaczcie zdjęcia z wystawy

      • Wspomnienia z Murzasichle...

      • W dniach 11 - 13 czerwca klasy 1A i 2A VIII LO wybrały się na wycieczkę integracyjno - rekreacyjną do Murzasichle. To była naprawdę udana wycieczka! Jak to w górach: ognisko, podchody, dyskoteka, gra w karty i długie wspólne wieczory spędzone na wesołych i przyjaznych rozmowach. Popatrzcie sami.

       Nie mogło się obejść bez tradycyjnej pizzy, no i był też solenizant, zatem obowiązkowy tort

      • Naukowa Konferencja Bałtycka w Kennedy'm

      • 23 maja 2018 roku w ZSO Nr 5 w Bytomiu odbyło się kolejne ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych geografią, biologią, ochroną środowiska oraz językiem angielskim. W Kennedy'm o zwycięstwo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim walczyli uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II i III gimnazjum z terenu województwa śląskiego. Zwieńczeniem rozgrywek była Naukowa Konferencja Bałtycka.

       Nasze podziękowania kierujemy w stronę Przyjaciół ze Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego mgr Justyny Kąpy oraz mgr Wojciecha Górskiego, którzy wygłosili prelekcje dotyczące bałtyckich fok oraz problemów związanych z rybołówstwem. Dziękujemy również za merytoryczne i dydaktyczne wsparcie konkursu.


       Bardzo dziękujemy sponsorom wydarzenia, bez których organizacja tego naukowego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa  - firmie Prohaus Pana Tadeusza Łępskiego oraz firmom Catroom i Skolik s.c. pana Ignacego Skolika.

       Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora ZSO Nr 5 w Bytomiu mgr Alfreda Kijowskiego za pomoc w organizacji wydarzenia.

       Dziękujemy za honorowe patronaty Stacji Morskiej im. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, a także panu Prezydentowi Miasta Bytomia- Damianowi Bartyli oraz WFOŚ i GW w Katowicach.

       Za pomoc organizacyjną i wsparcie dziękujemy radnemu - panu Tomaszowi Wacowi.

       Dziękujemy osobom, które współpracowały z nami przy organizacji wydarzenia mgr Annie Meiser, mgr Annie Kotlarskiej, a także ucznioiom fakultetu geograficznego klasy II A LO.

       Organizatorzy wydarzenia:
       mgr Marta Guja, mgr Małgorzata Bosek (SMS Bytom), mgr Karina Dyba oraz mgr Justyna Przepadło.

      • Kolejne wyróżnienie Mateusza Gniadzik

      • Gratulujemy Mateuszowi Gniadzik z klasy 2A gimnazjum,  kolejnego wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

      • Natalia Stępień zwycięzcą...

      • w konkursie fotograficznym "Na tropie wiosny", przeznaczonym dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej i Bytomia.

       Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy kolejnych sukcesów. Poniżej prace, które Natalia zgłosiła do konkursu.

      • Mateusz Gniadzik po raz kolejny laureatem...

      • 21 maja 2018 r. w Państwowych Szkołach Budownictwa, odbył się XVII Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLOdla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących, pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty  w Katowicach z siedzibą w Bytomiu.
       Do konkursu zgłoszono 65 uczniów gimnazjów z Siemoni, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

       Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie przygotowani przez panią Jolantę Bednorz.
       Byli to:

       • Mateusz Gniadzik z klasy 2A
       • Natalia Erd z klasy 2A
       • Weronika Kotwica z klasy 2A
       • Adam Andrzejak z klasy 2B

       Mateusz Gniadzik  zajął piąte miejsce uzyskując 34 pkt na 39 pkt możliwych.

       W klasyfikacji zespołowej Gimnazjum nr 14 zajęło 6 miejsce.

       Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi.