• Aktualności

      • Mateusz Gniadzik matematyczny laureat

      • Mateusz Gniadzik z klasy 2a Gimnazjum nr 14 zdobył 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z matematyki Olimpus i uzyskał tytuł laureata. Bardzo serdeczne gratulujemy Mateuszowi jego sukcesu, a także nauczycielowi prowadzącemu Mateusza - Jolancie Bednorz

      • Brzechwołanki i Fredroscenki...

      • Zapraszamy do udziału w konkursie Małych Form Teatralnych

       W tym roku mija 225. rocznica urodzin Aleksandra Fredry oraz 120. rocznica urodzin Jana Brzechwy. Chociaż obaj pisarze żyli i tworzyli w zupełnie innych czasach, to jest coś, co ich znakomicie łączy. Obaj pozostawili teksty przeznaczone dla młodego czytelnika (choć można je czytać niezależnie od wieku). Czyż nie znamy dylematów osiołka, któremu „w żłoby dano” , sporu „Pawła i Gawła”, problemów „Skarżypyty” , „Kłamczuchy” lub „Lenia”?

       A zatem proponujemy Wam zabawę teatralną z tekstami obu pisarzy. Przygotujcie interpretację tekstów Aleksandra Fredry lub Jana Brzechwy i pochwalcie się efektem Waszej twórczej pracy na szkolnej scenie. Możecie wybrać teksty dowolne obu autorów, nie tylko te wskazane powyżej.

       Udział w Konkursie będzie pretekstem do twórczej pracy i zabawy – na chwilę oderwiemy się od komputerów, telefonów i Internetu. Nasze spotkanie będzie miał walory wychowawcze. Spędzimy wspólnie czas. Wymienimy się doświadczeniami i dorobkiem artystycznym.

      • Moskwa inna niż myślicie...

      • W ramach wieloletniej już współpracy z Katowickim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego będziemy kolejny raz gościć panią mgr Elżbietę Markowiak -sekretarza Komisji Okręgowej Olimpiady Geograficznej oraz członka Zarządu Katowickiego Oddziału PTG.

       Tym razem "Spotkanie pod globusem" poświęcone będzie tematyce rosyjskiej, a dokładniej- stolicy tego pięknego kraju. W tym czasie będzie można również poznać szczegóły najnowszego licealnego projektu edukacyjnego nauczycieli Kennedy'ego - "klasy turystycznej". Przypomnijmy - innowacja pedagogiczna będzie realizowana od roku szkolnego 2018/2019 pod patronatem Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w naszym liceum.Czas i miejsce akcji- 5 kwietnia 2018 r., godzina 12.00, ZSO Nr 5 w Bytomiu.

      • Nie krzywdzę zwierząt" - szkolna kampania edukacyjna w Kennedy'm Autorzy- Agnieszka Masik - klasa III A LO oraz Justyna Przepadło

      • Wolontariusze grupy "Fabryka Dobra" od kilku lat działają na rzecz wszystkich potrzebujących, jednak największą troską otaczają zwierzęta. Zapewne takiej motywacji dostarcza współpraca z Przystanią Ocalenie z Ćwiklic. Nie jest więc przypadkowy najnowszy pomysł wolontariuszki "Fabryki Dobra", a jednocześnie uczennicy klasy III A liceum - Agnieszki Masik.

       Agnieszka zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w kampanii społecznej "Nie krzywdzę zwierząt". Chcemy stworzyć spot, który ma uświadomić wszystkich, że "zwierzę nie jest rzeczą" i ukazać nasz sprzeciw wobec fali okrucieństwa wobec psów, kotów i innych towarzyszących człowiekowi zwierząt.Dołącz do akcji! Nakręć filmik i prześlij go do nas. Szczegóły na plakacie. Dodatkowych informacji udzielają Agnieszka Masik oraz panie Marta Guja i Justyna Przepadło.

      • Kennedy TEAM na targach edukacyjnych...

      • Stoisko VIII LO na targach edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych w Bytomiu "Na skarpie"

       Zapraszamy do klasy turystycznej z rozszerzonym językiem angielskim.

      • Pierwszy dzień wiosny...

      • Pierwszy dzień wiosny w tym roku zbiegł się z daniem otwartym SP 26. Społeczność Kennedy'ego pod okiem nauczycieli przygotowała w tym dniu mnóstwo atrakcji dla swoich gości. Najlepiej pokażą to poniższe zdjęcia.

       Czekamy na Was do godziny 18 tej

      • Dzień otwarty w Kennedym...

      • Zapraszamy wszystkich chętnych na dzień otwarty dnia 21 marca od godziny 10:00 do 18:00. Przyjdź i zobacz jak sobie radzimy. Może zostaniesz jednym z nas? Serdecznie zapraszamy! Społeczność Kennedy'ego.

      • W PTG Bytom o Bytomiu

      • 15 marca 2018 roku w siedzibie Bytomskiego Koła Terenowego Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego królowała geografia regionalna.Wszystko to za sprawą mgr Anny Meiser- nauczycielki historii i języka polskiego oraz doktorantki Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

       Wykład prelegentki pt.: "Bytomskie ciekawostki - miejsca znane, choć nieznane" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród miłośników historii, regionalizmu i geografii. Szczególne zainteresowanie wzbudziła historia placówek leczniczych na obszarze Bytomia. Jak zawsze po zakończeniu wystąpienia, trwała zagorzała dyskusja dotycząca tym razem burzliwej historii naszego miasta oraz perspektyw jego rozwoju.

       Autor tekstu: mgr Justyna Przepadło

      • Wizyta w Planetarium

      • Planetarium to inaczej projektor gwiazdowy, czyli urządzenie służące do odtwarzania wyglądu nieba w różnych szerokościach geograficznych, a także miejsce, w którym takie urządzenie się znajduje. Największe i najstarsze planetarium w Polsce znajduje w sąsiednim mieście. 16 marca 2018 roku nasi gimnazjaliści uczestniczyli w niecodziennych lekcjach  w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Wycieczkę zorganizowała dla wszystkich klas drugich i trzecich gimnazjalnych pani mgr Krystyna Marusiak – nauczyciel fizyki i zajęć technicznych. Warto dodać, że lekcje w samym Planetarium poprzedziła wizyta w stacji meteorologicznej.

       Bardzo miła pani prelegentka opowiedziała nam, w jaki sposób dokonuje się pomiarów temperatury, ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza. Zobaczyliśmy urządzenia służące do takich pomiarów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dzięki temu zasłużyli na dodatkowe oceny. Następnie spacerkiem udaliśmy się do budynku Planetarium. Tu uczestniczyliśmy w kolejnych lekcjach – lekcjach astronomii. Przed naszymi oczami rozgwieździło się niebo, a my mogliśmy zaobserwować gwiazdozbiory, na przykład Oriona, Wielką Niedźwiedzicę i inne. Obserwowaliśmy planety, asteroidy, słowem cały Kosmos, który przestał być dla nas „plątaniną wielokropków” (jak w bajkach Stanisława Lema). Szkoda że nie dopisała nam pogoda, bo moglibyśmy pospacerować po Parku Śląskim. Ale trudno – pogody się nie wybiera. Natomiast wycieczki – owszem. Z ciekawością przyjedziemy jeszcze raz – kolejna grupa uda się do Planetarium 26 marca. A następne to już chyba dopiero po remoncie obiektu, zapowiadanym na czerwiec tego roku. Dziękujemy organizatorce za miłą i pożyteczną wycieczkę, bardzo wzbogacającą naszą wiedzę.

       Autor: mgr Anna Meiser

      • W poszukiwaniu liczby pi...

      • To tytuł matematycznego konkursu, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Wronika Kotwica i Mateusz Gniadzik z klasy 2a oraz Adam Andrzejak z klasy 2b. Jako trzyosobowy zespół bardzo dzielnie walczyli z uczniami o rok od siebie starszymi, bo pozostałe szkoły reprezentowane były przez trzecioklasistów. Po pięciu turach zadań okazało się, że są dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. No i nasza drużyna była jedną z tych, którzy zajęli drugie miejsce. Niestety po dogrywce spadliśmy na czwartą pozycję. Bardzo gratulujemy naszym reprezentantom. Myślę, że fajnie się przy tym bawili, a co ważniejsze zdobyli kolejne doświadczenie w swym życiu.

      • Hejt w social mediach

      • W dniu 9 marca 2018 roku klasa 2b gimnazjum uczestniczyła w warsztatach z zakresu edukacji medialnej pt. "Hejt w social mediach". Zajęcia prowadzone były przez studenta Uniwersytetu Śląskiego, a absolwenta naszej szkoły, Jakuba Laszczyka. Zajęcia zorganizowała pani Marta Guja.