• Koła zainteresowań

• "W drogę, Złombol wzywa!"

21.02.2020

Dyrektor Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bytomiu oraz członkowie Bytomskiego Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Geograficznego zapraszają na prelekcję Krzysztofa Klimiuka "Złobol - przygoda na skraju absurdu".

Spotkanie pasjonatów podróżowania odbędzie się 26 lutego (środa) o godzinie 17.00 w sali 3A. Zaprasza

• "W stroju rycerskim".

13.02.2020

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w bardzo interesujących
            zajęciach z Piotrem Wilkiem i dziadkiem Gienkiem z Leo Corde. Podczas tych niezwykłych lekcji historii członkowie Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej przybliżyli najmłodszym ciekawostki okresu średniow

• "Ach, co to był za bal...."

12.02.2020

W dniu 31 stycznia 2020 r. w restauracji "Świetlik" odbył się Bal Studniówkowy klasy 3a liceum. Ten wyjątkowy wieczór wprowadził wszystkich we wspaniałe nastroje.Nauczyciele oraz uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi bawili się znakomicie.
            Tradycyjnie Studniówkę rozpoczęliśmy pięknym polonezem, następnie tańce i zabawy trwały do białego rana.
            Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym, Dyrekcji, naszym Wychowawczyniom i całemu Gronu Pedagogicznemu oraz naszym Rodzicom, to właśnie dzięki nim nasza Studniówka mogła się odbyć i przebiec w miłej atmosferze.
            Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wykorzystać ostatnie 100 dni do matury jak najlepiej, aby zdawany przez nas egzamin dojrzałości wypadł co najmniej tak samo dobrze, jak Studniówka.

autorka tekstu: mgr Anna Mrozek

• Tytuł "III Festiwal podróżniczy w Kennedy'm"

01.02.2020

"30 stycznia 2020r. odbył się III Festiwal Podróżniczy w Kennedy'm.

Nasz gość - dr Barbara Włochowicz z Wyższej Szkoły Humanitas - przybliżyła specyfikę dwóch krajów- Wietnamu i Francji.

Z wygłoszonych prelekcji uczestnicy dowiedzieli się o różnicach kulturowych, przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych.

• PTG
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers