Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny, nazywany również dniem wagarowicza, przebiegał w naszej szkole pod hasłem "moje hobby". Opiekunowie samorządów uczniowskich oraz nauczyciele wychowania fizycznego zachęcili uczniów do zaprezentowania swoich pozaszkolnych zainteresowań. Na szkolnych korytarzach można było zatem zobaczyć kolekcje numizmatyczne, filatelistyczne, nadzwyczajne prace plastyczne i origami, zwierzęta znane i zupełnie niecodzienne, a także "polatać" na symulatorze sportowego samolotu. Uczniowie prezentowali również zdobyte przez nich nagrody: od tańca towarzyskiego począwszy, poprzez karate tradycyjne, a na osiągnięciach wspinaczkowych kończąc. Równolegle odbywał się szkolny turniej piłki siatkowej. Do atrakcji pierwszego dnia wiosny należał także konkurs karaoke oraz pokaz sztuki makijażu. Uczestnicy mieli też do swej dyspozycji bufet z kanapkami, ciastem i napojami.

{auto popup="true" divid="tv0002"}20120321PierwszyDzienWiosny.xml{/auto}{avrpopup type="lightbox" id="tv0002"}Zobacz relację filmową{/avrpopup}     Zobacz galerię prac Aleksandry Babin

{phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=0|limitcount=13|type=1}

Oto lista uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i zainteresowania:

 • Julia Szmidt, 2b gimn. - trofea sportowe (karate tradycyjne)
 • Bartosz Noculak, IIA LO - militaria
 • Marta Orłowska, IIId gimn. - własne prace plastyczne (rysunki w ołówku)
 • Ewa Świrad, Ic gimn. - origami
 • Martyna Nowak, Ib gimn. - trofea z pokazów psów rasowych
 • Przemysław Słota, IIa gimn. - eksperymenty z fizyki (ciecz nienewtonowska)
 • Daria Slodczyk, IIc gimn. - trofea i sprzęt wspinaczkowy
 • Sonia Grelińska IIb gimn. - zbiory filatelistyczne
 • Daniel Wójcik, IIc gimn. - zbiory numizmatyczne
 • Wiktoria Omyła, IIc gimn. - trofea sportowe (taniec towarzyski)
 • Kamil Sztandera, IIb gimn. - trofea sportowe (piłka nożna)
 • Igor Stotko, IIb gimn. - trofea sportowe (piłka nożna)
 • Aleksandra Babin, IIIc gimn. - własne prace plastyczne (rysunki w ołówku)
 • Rafał Lika, Id gimn. - zbiory numizmatyczne
 • Piotr Brachaczek, IIIa gimn. - egzotyczne zwierzęta
 • Filip Stotko, IIB LO - pokaz symulatora lotu
{phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=13|limitcount=13|type=1}

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom oraz uczniom biorącym czynny udział w jego realizacji. W głosowaniu na najlepszą kolekcję zarówno w oczach nauczycieli jak i uczniów zwyciężyli ex aequo Aleksandra Babin (IIIc gimn.) i Piotr Brachaczek (IIIa gimn). W rozgrywkach siatkówki w poszczególnych grupach miejsca na podium wywalczyły następujące klasy:

GRUPA A
I   miejsce KLASA I a              I   miejsce   KLASA II a   
II  miejsce KLASA I c              II  miejsce   KLASA II b   
III miejsce KLASA I b              III miejsce   KLASA II c   

GRUPA B
I   miejsce KLASA III d            I   miejsce   KLASA  I a  LO 
II  miejsce KLASA III a            II  miejsce   KLASA II b  LO 
III miejsce KLASA III c            III miejsce   KLASA II a  LO

 {phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=26|limitcount=13|type=1}

W konkursie na najładniejszą Marzannę w kategorii gimnazjum  zwyciężyła klasa IIa, zaś w kategorii liceum - klasa IIA. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast i kanapek oraz pokazów symulatora lotu przeznaczono na rzecz działającej w naszej szkole grupy integracyjnej „Nasze Słoneczka”.

Dziękujemy i gratulujemy!